Odigran ženski šahovski turnir „Čarobni prsten”
10/12/2018

Preplatite se
TV Našice

U Valpovu je od 7. do 9. 12. 2018. odigran 21. ženski šahovski turnir “Čarobni prsten” otvoreno prvenstvo Osječko – baranjske županije za seniorke. Uz taj turni odigrana su još dva turira, kadetski i juniorski. Na svim turnirima igrao se Švicarac, 7 kola sa tempom 30 minuta plus 30 sekundi po odigranom potezu.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA

Na Čarobnom prstenu nastupilo je 10 seniorki. Pobijedila je Ema Bevanda, višestruka prvakinja Hrvatske iz ŠK “Picok” Đurđevac sa 5,5 bodova. Odličan turnir odigrala je i Petra Vidović iz ŠK “Radnik” Velimirovac koja je zauzela visoko 4. mjesto sa 4 osvojena boda.

Na kadetskom turniru nastupio je 91 igrač. Iz ŠK “Radnik” sudjelovalo je 10 kadeta i kadetkinja. Najuspješnija u uzrastu do 11 godina bila je Mia Dundović sa 4 osvojena boda, koliko ima i njena klupska kolegica Elizabeta Bernat koja je osvoijila brončanu medalju. Odličan turnir odigrali su i Nikola Tomaić i Matej Tomac sa 4 osvojena boda.