Matea Begić srebrna na Seniorskom prvenstvu Hrvatske
15/04/2019

Preplatite se
TV Našice

Matea Begić je u nedjelju, 14. 4. 2019., nastupila na Seniorskom prvenstvu Hrvatske koje se održavalo u Samoboru. Prvenstvo je organizirano od strane Hrvatskog taekwondo saveza i domaćina taekwondo kluba Bistra i Samobor Koryo. Matea je ovim nastupom po prvi puta nastupila na seniorskom prvenstvu i u seniorskoj kategoriji te osvojila srebrnu medalju!

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA

Nakon sanacije ozljede koljena Matei je ovo prvi ozbiljan nastup na kojem je pokazala da je spremna za nove pobjede i nastupe u novoj kategoriji sa vrhunskim sportašicama kao što su Matea Jelić (osvajačica Grand Prixa u +67 kategoriji), Melani Adamić Golić i Iva Radoš. Do finala Matea je imala 2 borbe. U prvoj borbi susrela se s prošlogodišnjom prijateljicom sa juniorskog prvenstva, Ninom Mikulin iz Velike Gorice, koju je i ove godine pobijedila s rezultatom 15:11.

U finalu se susrela sa Anom Piragić iz taekwondo kluba Omega Bjelovar od koje je izgubila rezultatom 7:6. Matea je do 3. runde gubila sa 4 boda razlike koji je smanjila na bod razlike. Ali upravo je bod razlike u zadnjih 20 sekundi bio nedostižan zbog iskustva protivnice koja već 3 godine nastupa u seniorskoj konkurenciji.

Matea je ovim nastupom pokucala na velika vrata seniorske konkurencije koje su ovim rezultatom odškrinuli. U klubu joj slijede pripreme za 15. Bljesak 1995. Open te za Seniorsko državno prvenstvo U21 koje se održava u Otočcu 4. 5. 2019.