ŠK “Radnik” Velimirovac sudjelovao na 21. Otvorenom kadetskom prvenstvu OBŽ u šahu
07/01/2020

Preplatite se
TV Našice

U Našicama, u hotelu Park Panolija, u vremenu od 04. do 06. siječnja 2020. godine odigrano je 21. Otvoreno kadetsko prvenstvo Osječko – baranjske županije u šahu. Igran je Švicarac, 9 kola, s tempom 30 minuta + 30 sekundi po potezu. Igrana su dva turnira – do 11 i do 15 godina i na kraju su razdvojeni rezultati kadeta i kadetkinja.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA

Na turniru kadeta do 11 godina nastupilo je 29 mladih igrača. Iz ŠK “Radnik” Velimirovac igralo je 12 igrača. Matej Tomac i Ema Tomaić osvojili su medalje u uzrastu do 9 godina. Nastupila je i nova grupa polaznika šahovske škole i postigli su sljedeće rezultate:

29. mjesto Luka Žunić 1,5 bod

Na turniru kadeta do 15 godina nastupila su 22 mlada šahiste. Fantastičan turnir odigrala je Petra Vidović, iz ŠK Radnik, koja je pobjednica turnira sa 7,5 osvojenih bodova. Osvojila je dva pehara i dvije medalje kao pobjednica turnira i kao najbolja kadetkinja u Osječko – baranjskoj županiji. Mia Dundović osvojila je 9. mjesto na turniru s 5 osvojenih bodova,, ali je osvojila pehar i medalju kao drugoplasirana kadetkinja u županiji. Elizabeta Bernat osvojila je 11. mjesto sa 4,5 boda te je osvojila pehar i medalju kao trećeplasirana kadetkinja u županiji. David Crnković osvojio je 16 mjesto sa 4 osvojena boda.