Predstavljanje turističke agencije Novasol u Našicama
30/11/2018

Predstavljanje turističke agencije Novasol u Našicama

Preplatite se
TV Našice

Jučer je u Hotelu Park Panolija Našice održano predstavljanje turističke agencije Novasol zainteresiranim iznajmljivačima iz našeg kraja. Predstavljanje je održano u suradnji s Uredom za kontinentalni turizam Osječko – baranjske županije i Turističkom zajednicom Grada Našica.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASANovasol je danska agencija koja postoji 50 godina, a zadnjih 14 godina posluje u Republici Hrvatskoj te od prije 3 godine osim Jadrana surađuje i s iznajmljivačima na kontinentu. U Hrvatskoj danas surađuje s preko 12.000 objekta. Posluje u 29 europskih država a od nedavno i u Egiptu. Dovodi goste najviše iz Njemačke, Austrije, Danske te Nizozemske, Belgije, Francuske.

Na početku skupa u ime župana Ivana Anušića sve nazočne je pozdravila Ivana Divjak – stručna suradnica za programe poticanja turizma Osječko – baranjske županije koja je istaknula da postoje veliki potencijali za razvoj turizma u našoj županiji.

Na predstavljanju su predstavnici agencije prezentirali koje su sve mogućnosti nude u kontinentalnom turizmu i prednosti rada s njima te koje uvjete moraju zadovoljiti iznajmljivači da bi bila moguća suradnja s njima.

Kristian Dubinko voditelj agencije Novasol za područje kontinentalne Hrvatske o radu agencije je između ostalog izjavio.

„Ovo okupljanje je važno zbog podizanja svijesti potencijalnih i postojećih iznajmljivača oko mogućnosti koje se nude kroz turizam za razvoj regije i podizanje turističkih kapaciteta u regiji. U kontinentalnom dijelu Hrvatske manjka privatnog smještaja i ljudi još nisu vidjeli potencijal i mogućnosti koje se nude u turizmu. Naša je glavna uloga da prezentiramo i naučimo ljude kako razvijati turizam, podizati turističke kapacitete i ponudu u samoj regiji. Mi već tri godine radimo na kontinentalnom dijelu i imamo 300 do 400 objekata koji izuzetno dobro funkcioniraju. U Našicama imamo jedan objekt koji je krenuo s uređenjem kuća za odmor, radili su bazen i postavili još dodatnih sadržaja i ove godine su postigli već vrlo dobre rezultate. Mi kroz agenciju Novasol omogućujemo pomoć u financiranju iznajmljivačima kroz ulaganje u podizanje ponude samog objekta kako bi objekt bio konkurentniji na tržištu i više popunjen. „

Pročelnica ureda za kontinentalni turizam Osječko – baranjske županije Tatjana Roth o ovom skupu i napretku turizma u županiji je između ostalog izjavila.

„Danas smo se okupili na predstavljanju Novasol agencije koja već 14 godina radi na području republike Hrvatske, a unazad tri godine dovodi goste u kontinentalnu Hrvatsku. Drago mi je da su se pokušali uključiti da probamo pronaći zainteresirane dionike s naše strane, da povećaju suradnju i još više povećamo broj posjetitelja što u noćenjima što u dolascima. Relevantni pokazatelji su da smo u porastu i s dolascima i u noćenju u apsolutnim i relativnim iznosima. Osim rasta u noćenju i dolascima imamo i porast u smještajnim kapacitetima. U prvih deset mjeseci registrirano je nova 503 kreveta i 61 novi objekat. Mi iz mjeseca u mjesec bilježimo dvoznamenkasti rast i to su pokazatelji koji daju vjetra u leđa iznajmljivačima. Ono što ih još motivira su potpore koje županija daje iz svog proračuna, a to su potpore za unapređenje i razvoj ruralnog turizma, potpore za organizaciju manifestacija i potpore za eno i gastro ponudu. To znači da svi ugostitelji i iznajmljivači koji se snabdijevaju s proizvodima od lokalnih proizvođača mogu ostvariti potpore iz županijskog proračuna. U našoj županiji prvi zamašnjak u turizmu je Baranja i večeras su tu neki ljudi koji su to pokrenuli prije 15-16 godina. Turizam se ne može događati stihijski i moramo ga sustavno razvijati zato upravni odjel za turizam služi zajedno s uredima turističkih zajednica. Baranja je dobila nagradu za najbolju ruralnu destinaciju, ali prepoznato je i Đakovo koje je bilo u finalu za najbolju kontinentalnu destinaciju, tu je i đakovačka ergela, park prirode kopački rit, Grad Našice. Sve tu to nositelji turizma u Osječko – baranjskoj županiji koji daju svoj doprinos.”

Direktor Turističke zajednice Grada Našica Srečko Perković o ovoj prezentaciji je između ostalog istaknuo.

„Ovo je esencija priče kojom bi se trebala baviti turistička zajednica spoj iznajmljivača, ljudi koji žele živjeti od turizma i agencije koja šalje goste. Iskustva na našičkom području su izuzetno dobra. Postoje vile s bazenom koje su ovoj sezoni radile jako dobro i imale su goste iz Berlina i sjeverne Njemačke i to je bio onaj okidač da pokušam sazvati iz više županija zainteresirane iznajmljivače da poslušaju ovo predavanje i da vide koji su uvjeti koje traži Danska agencija Novasol koja je najjača u Europi. Ljudi se iznenade kada vide kolikim komitentima oni popunjavaju smještaj, a to je san svakog turističkog djelatnika da ima takvu agenciju koja će mu garantirati goste tijekom čitave sezone.”

VEZANI TEKSTOVI

[TheChamp-FB-Comments]

Vjenčanja i drugi vama važni događaji