Pao i veliki Vardar – Igrači RK Nexe svladali dvostrukog europskog prvaka
18/03/2021

Nakon trijumfa protiv Vojvodine u Novom Sadu, NEXE je večeras svladao dvostrukog europskog prvaka Vardar iz Skopja s 36:32.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA

Furiozno i gotovo nestvarno otvaranje utakmice donijelo je u 7. minuti utakmice vodstvo Gromovima od 5:0. Vardar se tada budi i za isto toliko minuta vraća utakmicu na početak ( 5:5). Do kraja poluvremena uspijevamo se ponovno odvojiti na tri pogotka prednosti, no Vardar opet koristi naše greške i dolazi do izjednačenja. Do kraja prvog dijela obje se ekipe izmjenjuju u vodstvu, a na odmor ipak Gromovi odlaze s minimalnom prednošću (15:14). U nastavku ponovno vrlo dobra igra naših rukometaša koji su polako dizali prednost, Vardar je držao priključak ali ovoga puta Gromovi su uspjeli izdržati i 5 minuta prije kraja otići ponovno na +5, a malo zatim nakon što je Dibirov promašio sedmerac i na najvećih +6 ( 34:28). Bila je to prednost koja je omogućila mirnu završnicu našim rukometašima koji su na koncu mogli slaviti i s većom razlikom, no ovoj velikoj pobjedi nipošto ne treba gledati u zube. Uzeli smo u Našicama još jedan veliki skalp i pokazali da novi sustav igre koji je uveo trener Branko Tamše polako sjeda na svoje mjesto i donosi rezultate. Vrhunska igra u obrani koja je omogućila našem vrataru Morenu Caru da upiše velikih 16 obrana, Mihailo Radovanović skinuo je dva sedmerca, a u fazi napada najefikasniji su bili Janko Kević i Halil Jaganjac s po 8 postignutih pogodaka, izuzetno raspoloženi Pribetić dodao je 6. Jelinić, Vida i Tomić zabili su po 3, Bakić i Jaman postigli su po 2, a jednom se u listu strijelaca upisao i današnji slavljenik Dorian Markušić koji se za rođendan počastio jednim pogotkom. Nova, velika, kolektivna pobjeda protiv super kvalitetnog Vardara, ekipe protiv koje redovito igramo tvrde i do kraja neizvjesne utakmice. Večeras, na sreću nije bilo tako i bodovi zasluženo ostaju u Našicama.

Do kraja grupne faze preostaje nam još gostovanje u Zaporozhyu, a s ovom pobjedom odškrinuli smo vrata direktnog plasmana u četvrtfinale SEHA Gazprom lige.