Nova pobjeda naših rukometaša
13/03/2021

NEXE je i u drugom ovosezonskom srazu bio bolji od Vojvodine, ovoga puta na gostovanju u Novom Sadu pobijedivši s 26:21. Obje su ekipe igrale nekompletne, u redovima NEXE nije bilo Jaganjca i Bakića koji su na reprezentativnim zadacima, Tamše na dispoziciji nije imao ni Rodina, a u igru nisu ulazili ni Tomić ni Mrđenović   Sam početak utakmice protekao je u gotovo poravnatom omjeru snaga, no ipak nešto bolji dojam i laganu dominaciju pokazivali su naši rukometaši. Doduše, opet uz dosta tehničkih grešaka i čistih promašaja u napadu, ali uz nešto agresivniju igru u obrani u nekoliko smo navrata imali prednost od tri pogotka. U tim trenucima nismo uspjeli prelomiti utakmicu, naprotiv manjak koncentracije ponudio je domaćinu prigodu da poravna rezultat što su do poluvremena i učinili. U nastavku puno bolja igra, odmah otvaramo serijom 2:0, a u 45. minuti Mileta zabija za najveću prednost (17:21), a pet minuta kasnije danas super raspoloženi Janko Kević diže na plus 5. Do kraja susreta Gromovi su rutinski držali prednost i na kraju zasluženo slavili. Najefikasniji igrač u našičkoj ekipi bio je Janko Kević sa 7 postignutih pogodaka (4 iz sedmeraca), Marin Jelinić zabio je 5, a Borna Manci Mičević 4. Vratar Mihailo Radovanović odradio je cijelu utakmicu i skupio 8 obrana uz jedan obranjen sedmerac.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA

NEXE iz 4 susreta ima dvije pobjede i dva poraza i trenutno je na drugom mjestu s 4 osvojena boda. U idućem kolu, u srijedu 17. ožujka u Našicama dočekujemo Vardar što će biti pravi test za prvu utakmicu osmine finala EHF Europske lige protiv Rhein Neckar Löwena.