Najbolji učenik OŠ kralja Tomislava je Mate Knežević iz 8.b
30/06/2020

Danas je u predvorju Osnovne škole kralja Tomislava održana svečana podjela svjedodžbi učenicima osmih razreda na kojoj su proglašeni i jedni od najboljih učenika, oni koji su sve razrede osnovne škole prošli s prosjekom ocjena 5.0. Iz 8.a razreda to su Janica Bjelokapić, Lara Dumenčić, zatim Mate Knežević i Iva Vidaković iz 8.b, Anita Kubica, Petra Vidović, Doris Tržić, Dina Hovanjec te Lea Hegediš iz 8.c te Hana Knežević, 8.d. Također, dodijeljene su i nagrade za sportašicu i sportaša godine, a ove godine to su Petra Vidović i Stjepan Topalović. Njima je u ime rukometnog kluba Nexe nagrade uručio Ivan Žiži Dević.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA



Za najboljeg učenika generacije izabran je Mate Knežević iz 8.b koji je osim prosjeka 5.0 u svim razredima osnovne škole, kroz cijelo obrazovanje imao uzorno vladanje te je i školu predstavljao na mnogobrojnim natjecanjima. Svim osmašima obratila se ravnateljica škole Vlatka Zahirović te im poželjela sve najbolje u nastavku školovanja i budućem životu.

Danas smo upriličili ispraćaj učenika osmih razreda u obliku svečane podjele svjedodžbi, s obzirom da se ove godine nismo imali priliku oprostiti s njima na onaj standardni način, uz njihovu zabavu u dvorani. Ovu smo priliku iskoristili da podijelimo učenicima nagrade koje su ove godine, unatoč tome što zbog pandemije koronavirusa školska godina nije bila standardna, osvojili na mnogim razinama. Bile je to prilika da im još jednom zahvalimo i da ih nagradimo, s obzirom da su na najljepši način predstavili i sebe i školu. Čestitamo im na uloženom trudu i želimo puno sreće u daljnjem školovanju. Također bih se htjela zahvaliti i rukometnom klubu Nexe na odličnoj dugogodišnjoj suradnji kao i predstavniku kluba Ivanu Žižiju Deviću koji je uručio nagrade najboljim sportašima naše škole.” – izjavila je, između ostalog,  ravnateljica Zahirović.

 

Nagrade i natjecanja 2019./2020.

 

Prijedlog za državnu smotru “Lidrano” 2020

  • Josip Zebić, 8.b

mentorica Brankica Živković

  • Jelena Gull, 7.a

mentorica Branka Turza

 

Međunarodno Hippo natjecanje u poznavanju engleskog jezika, plasman u polufinale (regionalno)

  • Borna Belošević 5.c

  • Luka Djedović, 6.b

  • Mate Knežević, 8.b

  • Lara Dumenčić, 8.a

  • Dora Rogač, 8.d

mentorice: Ana Katruša, Monika Sobodić, Ksenija Mamilović

 

Državno natjecanje u šahu za djevojčice 1. mjesto

  • Petra Vidović, 8.c

  • Tina Gretić, 5.c

  • Elizabeta Bernat, 5.c

  • Mia Dundović, 5.b

voditelj ekipe Đurđica Mašić

vanjski suradnik Adam Tomaić

 

Županijsko natjecanje u stolnom tenisu za dječake 3. mjesto

  • Luka Ivanek, 7.b

  • Josip Kramarić, 7.d

  • Roko Baksa Mihovilović, 4.M

  • Marko Kovačević,8.c

voditelj ekipe Đurđica Mašić

 

Županijsko natjecanje u rukometu za dječake 7. i 8. razred 2. mjesto

  • Stjepan Topalović, 8.b

  • Karlo Božić, 8.a

  • Luka Pavić, 8.a

  • Marko Lovrić, 8.b

  • Borna Fruk, 8.d

  • David Mirković, 7.b

  • Tin Magličić, 7.a

  • Patrik Vincan, 7.b

  • Gabrijel Dević, 6.a

  • Petar Keglević, 7.c

  • Luka Ivanek, 7.b

  • Filip Topalović, 6.a

  • Borna Tomljanović, 6.c

voditelj Marko Žigić

 

Županijsko natjecanje iz informatike – programiranje Logo: 1. mjesto

  • Karlo Hanižjar, 5.a

  • Mate Knežević, 8.b

mentorica Marija Ivanković

 

Natjecanja u robotici – županijsko i međunarodno

  • Mate Knežević, 8.b

  • Martin Kuric, 8.b

  • Karlo Komjetan, 8.b

mentorica Marija Ivanković

 

Dabar (međunarodna inicijativa) – natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja 10% najboljih

  • Karlo Grubač, 8.a

  • Mate Knežević, 8.b

mentorica Marija Ivanković

 

Croatian Makers Liga

mlađa skupina

  • Antonio Marković, 6.a

  • Karlo Hanižjar, 5.a

  • Darian Krištofik, 5.a

  • Mia Šutak, 5.a

starija skupina

  • David Malovčak, 7.b

  • Fran Knežević 7.b

  • Tin Magličić 7.a,

  • Marko Sklepić 7.a

mentorica Marija Ivanković

 

Gerbocova literarna Snina- počasna priznanja

  • Mark Vida, 3. M

  • Robert Pajtl, 5.a

  • Karlo Malovčak, 6.a

mentorica Ana Marošević

 

Nacionalni projekt za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja – Natjecanje u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“ za OŠ u organizaciji Hrvatske mreže školskih knjižničara u kategoriji ispit znanja, na državno natjecanje plasirali su se

  • Lejla Ćatić, 4.a

  • David Štrk, 6.c

  • Anita Kubica, 8.c

mentorice Ivana Ostrički i Tanja Majdandžić

 

Nagrada Luka Ritz

Dorotea Horvat, 8.d

mentorica Đurđica Mašić

 

Atom liga Prošli su prvo kolo, drugo nije održano

  • Josip Zebić, 8.b

  • Adam Zebić, 8.b

  • Iva Vidaković 8.b

  • Mate Knežević 8.b

  • Anita Kubica 8.c

  • Dina Hovanjec, 8.c

mentor za fiziku Danijel Rončević

mentor za kemiju Nataša Kruljac

mentor za matematiku Blaženka Dudjak

 

Natječaj HEP-a “Za naše male genijalce” Film SUPERTEHNO

  • Montaža: Mateo Purgar, 8. c

  • Snimateljice: Lucija Vidak i Tamara Buljan, 7. c

  • Glavna uloga: Luka Alajica, 7. c

  • U filmu su glumili i učenici 7. c
    Anđela Kruljac
    Zvjezdana Saveljić
    Lorena Ciboci
    Petar Keglević
    Andro Mandić
    Rafael Brodar
    Gabriel Brodar
    David Ilišin
    Patrik Cebić

Voditeljice medijske skupine: Ivana Ostrički i Vesna Kovačević-Tomić

 

Projekt Europska noć istraživača

  • Karlo Božić, 8.a

  • Lucija Dasović, 8. a

  • Kiara Kojić, 6.a

  • Matej Lovošević, 6.a

  • Filip Topalović, 6.a

  • Andrija Žiha, 6. a

mentorica Ivana Mesić Kiš

 

Najbolji čitatelji:

u kategoriji učenika 1. r. – Fran Zavada, 1.a

u kategoriji učenika od 2. do 4. r. – Lejla Ćatić, 4.a

u kategoriji učenika 5. i 6. r. – David Štrk, 6.c

u kategoriji učenika 7. i 8. r. – Anita Kubica, 8.c

 

Najbolja sportašica: Petra Vidović, 8.c

 

Najbolji sportaš: Stjepan Topalović, 8.b

 

Najbolji učenici škole u školskoj godini 2019./2020.

Jana Ibriks, 1.a

Matej Buljan, 2.b

Hana Ćatić, 3.a

Lejla Ćatić, 4.a

Tina Gretić, 5.c

Filip Topalović, 6.a

Mia Devald, 7.d

Mate Knežević, 8.b

 

Najbolji učenik škole: Mate Knežević, 8.b

 

Učenici koji su s 5.0 završili svih osam razreda:

Janica Bjelokapić, 8.a

Lara Dumenčić, 8.a

Mate Knežević, 8.b

Iva Vidaković, 8.b

Anita Kubica, 8.c

Petra Vidović, 8.c

Doris Tržić, 8.c

Dina Hovanjec, 8.c

Lea Hegediš, 8.c

Hana Knežević, 8.d

Pročitajte još