08/10/2019

Nagrađivani Streljački klub Našice, koji je prošle godine imao i brončane djevojke na razini Hrvatske, okuplja nove članove. Podsjetimo, nakon naporne sezone i mnogo natjecanja, u svibnju ove godine, kadetkinje Dorotea Horvat, Marina Tušek i Rea Markulić osvojile su ekipno 3.mjesto na Prvenstvu Hrvatske, u kategoriji 10m serijska zračna puška za kadete i kadetkinje.

“Kako je krenula nova školska godina, polako se vraćamo našim redovnim treninzima, te vršimo upis novih članova Streljačkog kluba Našice.” – poručuju iz kluba. Upise vrše svaki petak u terminu redovnih treninga, od 19 do 20 i 30 sati, streljana se nalazi u podrumu OŠ Kralja Tomislava Našice. U klub se mogu upisati djevojčice i dječaci starosti 10 godina i više, a više informacija možete dobiti na službenom Facebook profilu.

VEZANI TEKSTOVI
27/05/2019

U nedjelju, 26.5.2019., u Zagrebu u Domu sportova održano je Otvoreno prvenstvo školskih sportskih društava Republike Hrvatske u streljaštvu za djevojčice, disciplina serijska zračna puška. Na natjecanju su sudjelovale djevojčice OŠ kralja Tomislava Našice i osvojile 3. mjesto. Ekipu ŠSD “Tomislav” činile su: Dorotea Horvat, Nikolina Tutnjević i Dora Rogač. Voditelj ekipe bila je učiteljica Đurđica Mašić u suradnji s vanjskim suradnikom Antunom Katrušom.

13/05/2019

Kadetkinje SK "Našice" ostvarile najbolji rezultat u povijesti kluba

U nedjelju, 12. svibnja 2019. godine u Valpovu je održano Prvenstvo Hrvatske u streljaštvu, disciplina Serijska zračna puška za kategoriju kadeta i kadetkinja (2004. godište ili mlađi). Natjecanju je pristupilo 155 sudionika iz 34 streljačka kluba, a među njima i kadetkinje Streljačkog kluba “Našice” u sastavu Marina Tušek, Dorotea Horvat i Rea Markulić.

Natjecanje je održano na elektronskim metama, a gađalo se 20 hitaca. U izuzetno jakoj konkurenciji djevojke su s 544 kruga osvojile ekipno 3. mjesto što je najbolji rezultat u povijesti kluba. Pojedinačno, Marini je za samo jedan krug izmaklo finale. S pogođenih 183 kruga je bila 9., Dorotea 12. sa 182, a Rea 18. sa 179 pogođenih krugova.

06/05/2019

Kadetkinje SK "Našice" izvrsne na Prvenstvu Hrvatske

U subotu, 4. svibnja u Čakovcu je održano Prvenstvo Hrvatske u disciplini zračna puška/pištolj (ISSF – međunarodni program) za kategorije kadetkinja i kadeta (20 hitaca). Nastupilo je oko 150 natjecatelja iz 37 klubova, a među njima i kadetkinje Streljačkog kluba “Našice”.

Ekipa u sastavu Marina Tušek, Dorotea Horvat i Rea Markulić je s 573 krugova osvojila izvrsno 6. mjesto. Marina je pogodila 192,9 krugova i u pojedinačnom poretku osvojila 19. mjesto. Dorotea je sa 192,0 zauzela 21., a Rea sa 188,1 pogođenih krugova 29. mjesto.

29/04/2019

Kadetkinje SK „Našice” nastupile na Prvenstvu Hrvatske u streljaštvu

U organizaciji Hrvatskog streljačkog saveza i Streljačkog saveza Međimurske županije, u Čakovcu je 27. travnja 2019. održano Prvenstvo Hrvatske u streljaštvu, disciplina Serijska zračna puška 40 hitaca, za kategoriju juniora i juniorki (1999. – 2003. godište). Na tom natjecanju su sudjelovale i kadetkinje Streljačkog kluba „Našice” (2004. godište ili mlađe) i plasmanom na ekipno 5. mjesto ostvarile drugi najbolji rezultata u povijesti kluba. Ekipa u sastavu Dorotea Horvat, Marina Tašuk i Rea Markulić je ostvarila rezultat od 1002 kruga. Pojedinačno, Dorotea je pogodila 341 krug i zauzela 14. mjesto, Marina je s 338 krugova bila 16., a Rea s 323 kruga 21.

Ovu ekipu u idućim danima očekuje natjecanje u njihovoj kadetskoj kategoriji i to 04. svibnja Prvenstvo Hrvatske u disciplini Zračna puška (ISSF – međunarodni program), ponovno u Čakovcu, 05. svibnja Prvenstvo županije Osječko – baranjske i 12. svibnja Prvenstvo Hrvatske u disciplini Serijska zračna puška. S obzirom da su ove sezone u natjecinjima sa starijim kategorijama ostvarile izvrsne rezultate za očekivati je da ćemo s njihovih nastupa u navedenim natjecanjima dobiti još lijepih vijesti.

21/04/2019

Streljački klub "Našice" odličan i ovaj vikend

U subotu, 20. travnja 2019. je u Osijeku, na streljani Pampas, održano Županijsko prvenstvo u streljaštvu za kadete i kadetkinje (2004. godište i mlađi) u disciplini Zračna puška (ISSF, međunarodni program) 20 hitaca. Na istom su nastupili mladi strijelci Streljačkog kluba “Našice” i postigli izvrsne rezultate.

U kategoriji kadeta nastupio je Noa Plemeniti i s rezultatom 183,1 krug zauzeo 5. mjesto. U kategoriji kadetkinja nastupile su Rea Markulić, Dorotea Horvat i Marina Tušek te su ekipno s 563,9 krugova premoćno osvojile prvo mjesto. Pojedinačno je Marina s 186,5 krugova zauzela 5. mjesto, Dorotea s 188,5 je bila 2., a Rea je prvakinja naše županije s 188,9 krugova. Čestitke zaslužuju svi, a posebno djevojke kojima je ovo već četvrti ovogodišnji ekipni naslov prvakinja županije Osječko – baranjske.

09/04/2019

Prošle nedjelje, na streljani Pampas u Osijeku je održano prvenstvo županije Osječko – baranjske u streljaštvu, disciplina Serijska zračna puška (40 hitaca) u kategorijama seniorke/seniori te juniorke i juniori. Na natjecanju su nastupile kadetkinje Streljačkog kluba „Našice” u kategoriji juniorke te su ekipno i pojedinačno osvojile 1. mjesto.

Ekipno su s 999 krugova bile najbolje ispred ekipa SK Valpovo i SK Koška. U pojedinačnoj konkurenciji Dorotea Horvat je osvojila 1. mjesto s 350 krugova, Marina Tušek je bila četvrta s 328 krugova, a Rea Mikulić šesta s 321 krugom.

08/04/2019

U Osijeku, na streljani Pampas, prošlog je vikenda održano seniorsko streljačko polufinale Kupa Hrvatske zračnim oružjem za regiju broj 5, koja obuhvaća Vukovarsko – srijemsku, Osječko – baranjsku, Požeško – slavonsku i Brodsko – posavsku županiju.

Natjecanje je održano u disciplinama zračna puška i zračni pištolj ISSF (međunarodni program) 60 hitaca. Na natjecanju su u disciplini zračna puška ISSF nastupile i kadetkinje streljačkog kluba „Našice” u sastavu Marina Tušek, Dorotea Horvat i Rea Markulić i u ekipnoj konkurenciji kod žena osvojile prvo mjesto s 1706,6 krugova. Marina je pogodila 572,7, Dorotea 567,7, a Rea 566,2 kruga.

25/02/2019

Kadetkinje streljačkog kluba „Našice” odlične na juniorskom prvenstvu OBŽ

Na streljani Pampas u Osijeku, u nedjelju 24. veljače održano je juniorsko prvenstvo Osječko – baranjske županije u disciplini zračna puška i pištolj ISSF (međunarodni program), na kojem su nastupili i strijelci Streljačkog kluba “Našice” iz Našica.

U disciplini zračna puška ISSF (60 hitaca), naše su kadetkinje u sastavu Marina Tušek, Dorotea Horvat i Rea Markulić, nastupom u juniorskoj kategoriji osvojile prvo mjesto s rezultatom 1701,1 krug. Tim rezultatom su ispunile normu za nastup na prvenstvu Hrvatske.

Kako su djevojke u 2019. godini već postale ekipne prvakinje Osječko – baranjske županije u seniorskoj i juniorskoj kategoriji u ovoj disciplini, s pravom možemo očekivati dobre vijesti i s natjecanja u njihovoj, kadetskoj kategoriji.

04/02/2019

Jučer je na streljani Pampas u Osijeku održano seniorsko prvenstvo županije Osječko – baranjske u disciplini zračna puška i pištolj ISSF (međunarodni program) na kojem su nastupili i članovi streljačkog kluba „Našice”. U zračnoj disciplini puška ISSF (60 hitaca) kadetkinje našeg kluba u sastavu Marina Tušek, Dorotea Horvat i Rea Markulić, nastupom u seniorskoj kategoriji, osvojile prvo mjesto te tako postale seniorske prvakinje županije s rezultatom 1657,6 krugova.