15/11/2019

Ostao je još jedan dan do, možemo slobodno reći, najvažnije utakmice ovog dijela sezone. Kako smo već pisali, Gromovima u goste dolazi portugalska Benfica koja slovi kao dosta neugodan protivnik. U subotu na parket sportske dvorane kralja Tomislava izlaze pivot svjetskih prvaka Danaca Rene Toft Hansen, bivši francuski reprezentativac Alix Nyokas te vratar makedonske reprezentacije Borko Ristovski. Njihovi odlični individualci će se tako susresti sa zajedništvom domaće ekipe, naših Gromova. Uvjereni smo u pobjedu RK Nexe i, nadamo se sa što većom gol razlikom tako da se na uzvrat u Lisabon tjedan dana kasnije odlazi s lakoćom.

Uoči same utakmice posjetili smo trening RK Nexe te porazgovarali sa trenerom Hrvojem Horvatom i Gromom Halilom Jaganjcem. Tako nam je trener Horvat izjavio da ždrijeb nije bio naklonjen Gromovima, ali da je to i dobra stvar pošto motivacije neće nedostajati, a i svi igrači su konačno na raspolaganju. Naglasak same igre će biti na obrani, odnosno, na njenom defanzivnom dijelu za koji trener smatra da je ključ uspjeha – „Obrana pobjeđuje, a napad gubi” moto je ove utakmice. Izjavio je još i da će publika biti dodatni vjetar u leđa, odnosno, puna dvorana će svakako voditi Gromove do pobjede.

Halil je, između ostalog, izjavio da će ove dvije utakmice s Benficom obilježiti sezonu pošto su to kvalifikacijske utakmice za ulazak u skupnu fazu EHF kupa i svi su svjesni visokog uloga. I on je mišljenja da je velika prednost što se prva utakmica igra na domaćem terenu te vjeruje da će publika biti osmi igrač.

I na kraju pozivamo sve navijače i zaljubljenike u rukomet na još jedan fantastičan rukometni spektakl koji će se odigrati sutra, 16. 11. 2019. u Sportskoj dvorani OŠ kralja Tomislava u 18:00 sati. Ulaznice za RK Nexe vs SL Benfica, osim na ulazu u dvoranu, mogu se kupiti i u pretprodaji u Caffe baru Radić, Sport caffeu, Beer gardenu te Caffe baru Escobar.

VEZANI TEKSTOVI
14/11/2019

Ostalo su još samo dva dana do nove rukometne poslastice – naime, ove subote, 16. 11. u 18:00 sati, u 3. pretkolu EHF kupa u goste nam dolazi ekipa iz Portugala. Benfica je, kako smo već u nekoliko navrata spomenuli, čak i najteži protivnik kojeg je RK Nexe mogao izvući za kvalifikacije u grupnu skupinu EHF kupa. Tako smo ovog puta, uoči najbitnije utakmice ovog dijela sezone, razgovarali s golmanom Mihailom Radovanovićem i povratnikom Tomijem Vozabom koji su nam otkrili da jedva čekaju subotnju utakmicu te da se vesele ovom fantastičnom dvoboju. Više detalja možete doznati u ovom razgovoru.

Stoga pozivamo sve navijače i zaljubljenike u rukomet na još jedan domaći rukometni spektakl koji će se odigrati ove subote, 16. 11. 2019. u Sportskoj dvorani OŠ kralja Tomislava u 18:00 sati. Ulaznice za RK Nexe vs SL Benfica, osim na ulazu u dvoranu, mogu se kupiti i u pretprodaji u Caffe baru Radić, Sport caffeu, Beer gardenu te Caffe baru Escobar.

05/11/2019

Jučer je u Prešovu odigrano 7. kolo SEHA Gazprom lige u kojoj su se ponovo susreli RK Tatran i naš RK Nexe. Nakon što smo u 2. kolu propustili šansu za osvajanje bodova u Našicama gdje smo izgubili 26:27, u ovom 7. kolu tražili smo priliku da domaćinima iz Prešova vratimo istom mjerom. Vjeru u pobjedu imali su svi, od trenera do igrača, a naravno i navijača, jer u prvom susretu s Tatranom nismo bili uigrani, a sada nam se ipak vratilo na teren nekoliko ključnih igrača.

Nažalost, jučer se te želje ipak nisu ostvarile, jer iako smo imali svoje prilike, pogotovo kada smo se konsolidirali pri kraju prvog poluvremena, u nastavku su zaredale pogreške i promašaji, a uz ključne obrane domaćeg vratara utakmica 7. kola RK Tatran vs RK Nexe završava s rezultatom 24:22 (14:13). Ovakvim lošijim rezultatima sigurno pridonose i veliki vremenski periodi ne igranja utakmica, što je RK Nexe pokušao popraviti s nekoliko prijateljskih dvoboja. Ipak, to nije isti nivo tako da se kući ovoga puta vraćamo bez bodova. Za kraj, ipak moramo biti donekle i zadovoljni, jer nam se nekoliko igrača vratilo na teren, a svakako trebamo istaknuti vrlo raspoloženog Ivana Vidu koji je od 7 upućenih lopti prema golu imao isto toliko i pogodaka. Također, za spomenuti je i povratak Tomi Vozaba, kao i njegov prvi gol nakon skoro godinu dana izbivanja zbog teške ozlijede, operacije ramena i dugog perioda oporavka, a dobru partiju odradio je Morano Car koji je ubilježio 12 obrana, koje na žalost ipak nisu pomogle u ostvarenju zacrtanog cilja, osvajanje boda u gostima u Prešovu.

Tijek prvog poluvremena

Nažalost, početak utakmice nije dobro počeo za Gromove. Nakon početnog vodstva domaćina, Tatran ubrzo pravi osjetnu razliku tako da u 14 minuti rezultat iznosi već velikih 9:4. Nekoliko minuta kasnije, serija lakih golova od strane Tatrana i u 19 minuti Nexe gubi sa čak 12:7. Ipak, RK Nexe uspijeva stabilizirati igru, te nakon dosta konfuzne igre s obje strane, promašenih zicera, Gromovi se bude, a pogotovo Ivan Vida koji prvo zabija za 13:9. Slijede ga i drugi igrači te uz odlične obrane Moreno Cara prednost domaćina se počinje lagano topiti. Ponovo odlična kombinacija i Ivan Vida pokazuje kako je u super formi nakon operacije te pogađa za smanjenje od svega +2 za Tatran.

6 minuta trebalo je domaćinu da ponovo postigne gol, ali naša jaka karika Morano Car skida nekoliko lopti na putu u gol, a Ivan Vida pokazuje svu raskoš te pogađa za svoj 4. gol na utakmici. To primorava domaćeg trenera da pokuša smiriti svoju momčad te zove minutu odmora. U tom trenutku niti to ne pomaže domaćinu, jer Gromovi imaju odličnu obranu, a Ivan Dumenčić zabija za 14:13 i tek minimalnu prednost Tatrana. Približava se kraj prvog poluvremena, promašeni sedmerac domaćina i prilika RK Nexe za poravnanje, ali na žalost do toga ne dolazi i na odmor se odlazi s +1 za domaćina. Ovoj desetominutnoj dominaciji Gromova sigurno je zaslužna, uz raspoloženog Vidu i Cara, puno bolja i čvršća obrana koja nam je toliko nedostajala u zadnjih nekoliko utakmica.

Tijek drugog poluvremena

Odlično raspoloženje RK Nexe očito je preneseno i u drugo poluvrijeme te Marko Buvinić pogađa za izjednačenje 14:14. Nažalost, to je bilo to, jer Gromovi propuštaju ponovo priliku za vodstvo, a to koristi domaćin te u 35 minuti ponovo zabija 3 gola za redom te u tom trenutku ponovo vode s 17:14. Kratki post naših rukometaša prekida Marin Jelinić, ali i to kratko traje, jer domaćin uspijeva ponovo sve vratiti na svoj mlin te u 40. minuti rezultat na semaforu iznosi 18:15. U tom trenutku obrane na obje strane rade dobar posao te je sve teže doći do čiste prilike za gol. Malo nade daje nam ponovo Ivan Vida te u 45. minuti rađa se nova, mala šansa za nešto preokrenuti,  jer rezultat iznosi svega +2 za domaćina.

Nažalost, imamo osjećaj da smo u tom trenutku previše lako dobivali brze golove, a i domaći vratar Čuprina ima svoj dan te skida ključne lopte naših napadača. U 49. minuti ponovo smo na +5 za Tatran i sve se vraća na situaciju iz prvog poluvremena, što pred Gromove stavlja težak teret. To vidi i trener Hrvoje Horvat pa zove minutu odmora kako bi pokušao umiriti igrače i kako bi zadnjih 10 minuta odigrali što bolje. U tome donekle i uspijeva, jer 7 minuta prije kraja utakmice imamo rezultat 23:20. Nažalost, ponovo nekoliko propuštenih prilika, dobrih obrana domaćeg vratara i utakmica na koncu završava s rezultatom 24:22 za Tatran.

04/11/2019

Danas je na rasporedu 7. kolo SEHA Gazprom lige u kojem će RK Nexe odigrati jako bitnu utakmicu za daljnji plasman u gostima kod RK Tatran iz Prešova. Gromovi su se već ove sezone dva puta susreli s momčadi Slavka Goluže – u kolovozu kada je odigrana prijateljska utakmica te mjesec dana kasnije, u 2. kolu SEHA Gazprom lige kada je Nexe poražen rezultatom 26:27.

Od tada se puno stvari promijenilo u samoj igri te uigranosti momčadi trenera Horvata što se vidjelo i u prošlom kolu kada su pobijedili goste iz Vojvodine te u pripremnim utakmicama pa s pravom možemo očekivati novu pobjedu naših Gromova. Nakon perioda ozljeda u momčadi su ponovno Tomi Vozab i Halil Jaganjac, a Mario Tomić se vratio nakon dvomjesečnih obaveza s reprezentacijom Katara. Više o samoj utakmici nekoliko riječi su rekli trener Hrvoje Horvat i Ivan Vida gdje su se osvrnuli na nadolazeći dvoboj te na „zdravstveni karton” ekipe.

Za kraj moramo napomenuti da se RK Tatran Prešov nalazi na 3. mjestu SEHA Gazprom lige s osvojenih 9. bodova dok su Gromovi na 5. mjestu i osvojena 4 boda. Današnju utakmicu možete pogledati na Arena Sport 2 kanalu od 18:30 sati.

31/10/2019

Ove subote, 02. 11., nastavlja se 2. Hrvatska rukometna liga Istok sa 5. kolom. Ovog puta Nexe2 ugošćuje ekipu iz Osijeka – rukometni klub Osijek2. Bit će ovo prava rukometna poslastica pošto se mladi Gromovi nalaze na drugom mjestu 2. HRL Istok sa jednakim brojem bodova kao i prvoplasirana Slatina, a gosti iz Osijeka zauzimaju 4. mjesto. Naime, osječani su izgubili tek jednu utakmicu i to onu u prvom kolu protiv momčadi Feniks Osijek.

Zbog fantastičnih partija ekipe Ivana Tomičića u prethodnim kolima imamo se pravo nadati pobjedi domaće ekipe i mogućem preuzimanju čelne pozicije na tablici. Stoga pozivamo sve navijače i zaljubljenike u rukomet da ove subote svojim gromoglasnim navijanjem podrže mlade Gromove na putu u još jednu pobjedu. Za kraj ćemo ponoviti da utakmica počinje u 17:00h, a mjesto dvoboja je i dalje Sportska dvorana Osnovne škole kralja Tomislava.

25/10/2019

Jučer je pred domaćom publikom odigrana prijateljska utakmica između naših Gromova i slovenske Dobove, a ogled je završio u korist gostiju. Prvo poluvrijeme je izgledalo jako dobro za RK Nexe i nakon nekoliko sjajnih poteza Barišića – Jamana, Etera, Vide te odličnih obrana Lelića i Cara Gromovi odlaze u drugo poluvrijeme s tri gola prednosti.

Za razliku od prvog poluvremena, očito dolazi do opuštanja te s tim započinju i problemi za RK Nexe. U prvoj polovici drugog poluvremena domaćini još održavaju malu prednost, ali gosti ubacuju u „petu brzinu” i nakon nekoliko grešaka Gromova te odličnih reakcija gostujućih vratara Dobova prelazi u vodstvo. Tada Nexe pokušava stvoriti pritisak, ali greške se gomilaju i utakmica na koncu završava rezultatom 26:21 za RK Dobovu.

Pošto je ovo bila prijateljska utakmica trener Hrvoje Horvat se odlučio na jednu „šaroliku” ekipu u kojoj je dao minutažu i mlađim dečkima kojima svaka takva prilika dobro dođe stoga rezultat treba staviti u drugi plan. Idući će tjedan RK Nexe odigrati još jednu prijateljsku utakmicu i to sa zagrebačkom Dubravom, a nakon koje će trener Horvat moći vidjeti na koje igrače može računati u 7. kolu SEHA Gazprom lige protiv RK Tatran Prešov.

Veseli nas i činjenica da je svoju minutažu dobio i Tomi Vozab koji se polako vraća u formu te se nadamo da će biti spreman kada to bude bilo najpotrebnije.

21/10/2019

Protekli vikend bio je bogat rukometnim utakmicama – tako su u subotu najmlađi rukometaši u subotu odigrali prvo kolo Mini rukometa u Slatini gdje su najmlađi Gromovi odigrali četiri utakmice sa sve četiri pobjede. Isti dan je prva momčad nastavila s dvobojima u SEHA Gazprom ligi gdje su ponovo bili uspješni pobjedivši goste iz Novog Sada RK Vojvodinu s osam golova razlike. Nedjelja je pripala Mlađim kadetima, Dječacima A i ekipi Nexe 2 koji su u triler utakmici odigrali dvoboj s gostima iz Slatine. Više riječi o samim utakmicama i dojmovima trenera i igrača slijedi u nastavku članka.

Kao što smo i rekli, u subotu je odigrano 1. kolo Mini rukometa u Slatini, a liga se igra po principu 2×4 kola. Tako su se mali Gromovi susreli s ekipama PožegeMladostiLipe i Slatine te su ostvarili četiri vrlo uvjerljive pobjede. Treneri Damir Knežić i Miodrag Kragojević su iznijeli svoje dojmove nakon utakmica. „U subotu smo išli na domaćinstvo u Slatinu. Ukupno smo igrali četiri utakmice, te u sve četiri upisali pobjedu. Svi su imali priliku osjetiti čar igre, te im se oduševljenje nije moglo skinuti s lica. Pohvalio bih sve igrače na lijepoj i srčanoj igri te roditelje na kulturnom i sportskom navijanju.”

Nedjelja je započela 2. krugom 1. HMKRL istok gdje je ekipa Mlađih kadeta odigrala dvije utakmice protiv Borova i Spačve te su, također, ubilježili rutinske pobjede. „U 2. krugu 1. HMKRL istok ugostili smo na našem parketu ekipe Borova i Spačve i zabilježili dvije vrijedne, uvjerljive pobjede. Zahvaljujem se svima koji su nas došli bodriti.” – izjavio je nakon utakmica trener Zoran Krivošija.

Momčad Marka Blaževića Dječaci A su bili na gostovanju Borovu odakle su se vratili s dvije pobjede. „Prvu utakmicu igramo protiv domaćina, ekipe Borova, koja je na vrhu tablice. U utakmicu krećemo dobro, igramo čvrstu i kompaktnu obranu i igramo organizirano u napadu te iskorištavamo naše šanse i vodimo od početka utakmice, no Borovo igra dobro i ne dopušta da se odvojimo tokom prvog poluvremena, ali ipak se uspijevamo na kraju odvojiti na gola 3 razlike, a prednost povećavamo tijekom drugog poluvremena i pobjeđujemo sa 24:16. Drugu utakmicu smo igrali protiv ekipe Vinkovaca, prilično lakša utakmica u kojoj smo konstantno vodili od početka do kraja, držali se plana te nadigrali ekipu iz Vinkovaca 29:20. Dečki su dobro odigrali, držali smo se dogovorenog, a kada je padala koncentracija i rezultat je trpio. Čestitke igračima i sa novim osvojenim bodovima idemo dalje u nove radne pobjede.” – rekao je nakon utakmice trener Marko Blažević.

U 18 sati krenula je utakmica 2. HRL istok 3. kolo u kojoj je, kako će se pokazati, momčad Nexe 2 odigrala „infarktnu” utakmicu protiv slatinske ekipe te je utakmica završila izjednačenim rezultatom – 30:30. Po završetku trilera trener Ivan Tomičić je, između ostalog, izjavio. „Prvo poluvrijeme je bilo stvarno loše i rekao bih da je važnost ove utakmice utjecala na moje igrače. Drugo poluvrijeme smo odigrali fantastično gdje smo se uspjeli vratiti nakon 8 golova zaostatka i mislim da smo ipak zaslužili tu pobjedu. Također bih čestitao svojim igračima na nevjerojatnoj igri u drugom poluvremenu i zahvalio bih se mnogobrojnoj publici koja je danas prepoznala taj trud, a na nama je da se borimo i dalje. Slatina je jedna sjajna ekipa i gledajući utakmicu u cijelosti ipak nisu bili bolji od nas i na kraju smo podijelili bodove. U prvom poluvremenu smo imali dosta tehničkih pogrešaka, ali mislim da je razlog tome važnost same utakmice i nakon nje možemo samo biti jači. Ostalo je još 6 kola do kraja polusezone i znam da će biti još teških utakmica, a već iduće kolo idemo u Slavonski Brod gdje nas čeka uvijek neugodno gostovanje.”

Par riječi su imali i igrači Nexe 2 Edi Vešligaj i Marin Greganić. „U prvom poluvremenu smo dosta griješili, nismo radili ono što je trener rekao i onda smo se prilikom odmora u svlačionici dogovorili da ćemo biti jedan kolektiv i uspjeli smo se vratiti te možemo biti sretni s neriješenim rezultatom. Obrana je dosta griješila, inače ne igramo tako, a promašivali smo i dosta stopostotnih prilika. U drugom poluvremenu smo se smirili, digli glave te se dogovorili da moramo izaći kao druga ekipa. Bilo je i mnogo gostujućih navijača, ali naši su bili glasniji i mnogo su nam pomogli. Slatina je, također, odigrala jednu odličnu utakmicu i s ovim rezultatom dijelimo prvo mjesto na tablici. Vjerujemo da će gostovanje u Slatini biti dosta teško i ne smije nam se ponoviti prvo poluvrijeme.”

20/10/2019

Jučer je u Našicama u sklopu 6. kola SEHA Gazprom lige odigrana rukometna utakmica između RK Nexe i gostiju iz Novog Sada RK Vojvodina. Utakmica je nakon vrlo dobra dva poluvremena završila pobjedom naših Gromova s rezultatom 32:24(19:9)

Nažalost, zbog neuobičajenog termina igranja u 15 sati, u dvoranu kralja Tomislava u Našicama došlo je nešto manje gledatelja nego što smo to navikli, ali i oni koji su bili mogli su uživati u odličnom rukometnom spektaklu. Za ovu priliku posebno bi istaknuli 100% efikasnog Sašu Barišića – Jamana koji je zabio čak 9 golova te vrlo borbenog i također efikasnog Živana Pešića koji je uspio zabiti 5 golova. Ovako odličnoj predstavi koju je RK Nexe pružio navijačima, pridružili su se i drugi Gromovi, a svakako je za istaknuti odličnu igru raspoloženog Marka Mrđenovića koji je dao sve od sebe kako bi otežao put do gola napadačima Vojvodine. Za kraj sigurno nas sve veseli povratak u igru Tomi Vozaba, kao i nedavno operiranog Ivana Vidu koji su također pružili odličnu partiju.

Isto tako, vjerujem da nas sve raduje činjenica kako smo osim puno kvalitetnije igre koju smo pokazali u prvom kolu u Novom Sadu, osvojili i 3 nova boda, a samim time i uključili se u utrku za prva mjesta na tablici SEHA lige.

RK Nexe je utakmicu započeo vrlo snažno i već tada se vidjela velika odlučnost u osvajanju bodova. Na početku utakmice naši Gromovi zabijaju za lijepo vodstvo od 3:0 te uz odlične obrane Morena Cara takvo igranje nastavlja se i u nastavku. U desetoj minuti gosti smanjuju rezultat na 3:2, ali tada ponovo Gromovi pojačavaju tempo i uz podršku glasne publike odlaze u 17 minuti na 8:4. U tim trenucima vidi se kako je vrlo raspoložen za golove bio Saša Barišić – Jaman koji je do 20 minute zabio svoj 4. gol, a isto tako efikasan je bio i mladi Gianfranco Pribetić koji je ubilježio 3 gola u mreži Vojvodine. Pet minuta prije kraja prvog poluvremena RK Nexe vodi s čak 13:6 i već tada se u zraku osjeća kako su nam ovoga puta bodovi sve bliže. Do kraja poluvremena razlika raste i dalje i na zadovoljstvo domaće publike rezultat na koncu prvog poluvremena iznosi 19:9. U prvom poluvremenu moramo spomenuti visoku učinkovitost naših igrača pa tako, uz već spomenutog Saše Barišić – Jamana, koji je zabio na koncu 5/5, istaknuo se i Fran Mileta 3/3, Živan Pešić 3/3, Gianfranco Pribetić 3/3, a toliko golova zabio je i Marin Jelinić, dok su na visini zadatka bili naši obrambeni igrači kao i golmani.

Drugo poluvrijeme započinje golom na obje strane tako da rezultat u 33 minuti iznosi 20:10 za RK Nexe. U tom trenutku gosti malo pojačavaju, ali to tek rezultira igrom gol za gol te u 42 minuti rezultat i dalje iznosi +10 za Nexe i rezultat 25:15. Jaman nastavlja kao što je igrao i u prvom poluvremenu te do 44 minute zabija svoj 7. gol, a prati ga i vrlo raspoloženi Pešić koji je u mrežu Vojvodine zabio 5 golova. Negdje oko 50. minute, staje se s golovima, pa je na neko duže vrijeme na semaforu rezultat 29:20. Igra se 55 minuta i Jaman uspijeva zabiti svoj 9 gol i tako RK Nexe bilježi 30 gol u mreži gostiju. Do kraja utakmice gosti ipak uspijevaju smanjiti rezultat te konačni rezultat na semaforu iznosi 32:24 za RK Nexe.

Bravo Gromovi!!!

RK Nexe – RK Vojvodina 32:24 (19:9)

Dvorana kralja Tomislava, Našice

Suci: Dimitar Mitrevski i Blagojce Todorovski

Delegat: Dragan Nachevski

RK Nexe:

Lelić, Eter 2, Mileta 3, Mrđenović, Barišić – Jaman 9, Dumenčić, Car, Buvinić 2, Radovanović, Greganić, Jelinić 3, Vida 1, Severec 3, Pešić 5, Vozab, Pribetić 4

Trener: Hrvoje Horvat

RK Vojvodina:

Ovcina 2, Milić 1, Mirković 1, Pribak 1, Ilić 4, Medurić 1, Perović, Arsenić, Ratković 3, Prodanović 1, Tomić 1, Stanković, Nikolić 4, Milašević 1, Vučković, Sretenović 4

Trener: Boris Rojević

Sedmerci: RK Nexe 6/6, RK Vojvodina 3/3

Isključenja: RK Nexe 10 minuta (Eter, Mrđenović, Jelinić, Severec, Pribetić), RK Vojvodina 2 minute (Tomić)

17/10/2019

subotu 19.10.2019., u 15:00 sati, igra se 6. kolo SEHA Gazprom lige, a ovog puta u goste nam dolaze protivnici iz 1. kola – RK Vojvodina. Ovaj uvijek neugodan protivnik prema mnogim poznavateljima ovog sporta ima najjaču momčad u zadnjih nekoliko sezona tako da naše Gromove očekuje jedna neizvjesna utakmica. Novosađani se nakon 5 kola nalaze na 4. mjestu grupe A s tri pobjede i jednim porazom te utakmicom manje. A nas i veseli činjenica da se utakmica igra pred domaćom publikom te da se nakon dugog izbivanja vraća i Tomi Vozab.

Prema riječima trenera Hrvoja Horvata u prvoj utakmici se vidjelo da je Vojvodina jako dobra ekipa, a da Gromovi nisu bili na nivou na kojem su željeli biti. U međuvremenu se dosta toga promijenilo – napornim treninzima i odigranim utakmicama momčad se diže u formi i zasigurno mogu doći do novih bodova u subotnjem ogledu protiv RK Vojvodine.

Više o samoj utakmici nekoliko riječi su rekli trener Hrvoje Horvat i golman Moreno Car gdje su se osvrnuli na nadolazeći dvoboj.

Ulaznice za RK Nexe vs RK Vojvodina, osim na ulazu u dvoranu, mogu se kupiti i u pretprodaji u Caffe baru RadićSport caffeuBeer gardenuCaffe baru Escobar, a prijenos za one koji ne mogu doći na ovaj rukometni spektakl će biti na Arena Sport 3. kanalu od 15 sati.

15/10/2019

3. pretkolo EHF kupa – RK Nexe vs SL Benfica

Danas su u Beču izvučeni parovi 3. pretkola Kupa EHF. Protivnik RK Nexe bit će ekipa SL Benfica iz Portugala. Prva utakmica će se odigrati 16. ili 17. studenog kod kuće, a uzvrat je tjedan dana kasnije u Portugalu. Ciljevi kluba su pobijediti Benficu, ući u grupnu fazu natjecanja te otići korak dalje, odnosno, plasirati se u final four.

Nešto više o predstojećim izazovima u EHF kupu između ostalog izjavio je trener Hrvoje Horvat.

“Pred nama je jedan jaki protivnik za kojeg igraju dosta portugalskih reprezentativaca, a oni, kao i mi, priželjkuju final four. Rekao bih da nam ždrijeb nije bio naklonjen kao ni njima, a mislim da ćemo u prvoj utakmici, uz naše navijače, odigrati jednu pravu ratničku utakmicu i steći prednost za uzvrat u Portugalu. U prvoj utakmici imam prednost domaćeg terena i uzavrelu atmosferu dvorane na koju portugalci nisu navikli, a to bi moglo biti presudno u ovom dvoboju.

Prije samih kvalifikacija slijedi 6. kolo SEHA Gazprom lige gdje nam u goste dolazi RK Vojvodina i vjerujem u našu pobjedu pošto se pokazalo da u zadnjih nekoliko utakmicaigramo sve bolje i bolje, odnosno, dižemo se u formi. U momčad nam se vraća i Ivan Vida, a za utakmicu s Tatranom već bismo trebali imati Sršena na raspolaganju. Tomi Vozab će već ove subote biti u sastavu, ali ne treba još očekivati čuda, treba proći još nešto vremena da se vrati na onu razinu na kojoj je bio prije operacije.”