16/11/2018

Najava utakmice RK Feniks vs RK Nexe2

Nakon remija na domaćem terenu protiv ekipe RK Valpovka pred ekipom Nexe2 je novi izazov utakmica sedmog kola 2. HRL Istok protiv RK Feniks Osijek.

Utakmica se igra u subotu 17.11.2018. u Osijeku u dvorani Zrinjevac s početkom od 20 sati.

Ekipa RK Feniks trenutno je na šestom mjestu sa šest bodova, a naši mladi Gromovi su sedmi s pet bodova te se očekuje još jedna zanimljiva, borbena i neizvjesna utakmica.

VEZANI TEKSTOVI
15/11/2018

Ovog vikenda pred Gromovima je prvi izazov u EHF kupu u sezoni 2018./2019. utakmica trećeg pretkola protiv ekipe Olympiacos SFP iz Pireja. U subotu naša ekipa odlazi na put za Grčku, a utakmica se igra u nedjelju 18.11.2018. s početkom od 16.30 sati.

Proljetos je RK Nexe postigao najveći uspjeh u povijesti kluba plasmanom u četvrtfinale EHF kupa i želja je ponoviti taj rezultat, a ako je moguće otići i korak dalje.

O predstojećoj utakmici razgovarali smo s trenerom Hrvojem Horvatom koji je između ostalog izjavio.

„Olympiacos je u drugom pretkolu izbacio iz natjecanja Komlo i time pokazao da je ozbiljna ekipa te ćemo morati odigrati dvije dobre utakmice za prolaz. Favoriti jesmo i to ne skrivamo, ali to treba pokazati na terenu, a pogotovo na njihovom koji je dosta vruć pun temperamentnih navijača. Sigurno je da će oni odigrati iznad svojih mogućnosti na domaćem parketu i na to smo spremni. Očekujem da ćemo pokazati jednu zrelost, mirnoću i da ćemo se nametnuti od prve minute kao favoriti. Ove dvije utakmice su prioritet ovog dijela polusezone i pobjeda znači nastavak igranja u Europi i na proljeće. Želja nam je ponoviti prošlogodišnji rezultat i ako je moguće otići korak dalje. Ovo je ta neka prva stepenica na koju se hoćemo popeti. Igrači su zdravi i nakon današnjeg treninga ocijeniti ćemo s kojim sastavom ćemo putovati u Grčku.”

Uzvratna utakmica će se igrati 24.11.2018. u Našicama u dvorani OŠ kralja Tomislava s početkom od 19 sati. Ulaznice se mogu kupiti u pretprodaji u Caffe baru Roko, Sport caffeu, Beer gardenu, Caffe baru Escobar i Caffe baru Radić.

Sretno Gromovi !!!

12/11/2018

Ovog vikenda četiri selekcije mladih gromova nastupile su na službenim natjecanjima. U subotu mlađi kadeti odigrali su u Osijeku dvije utakmice 1. HMKRL istok i postigli dvije pobjede. Dječaci A odigrali su u Požegi dvije utakmice 1. HRLDA Istok i doživjeli dva poraza.

U nedjelju kadetska ekipa odigrala je u Đurđenovcu utakmicu trećeg kola 2. HKL Istok protiv ekipe Orahovice i postigla uvjerljivu pobjedu.

Ekipa Nexe2 odigrala je u Našicama utakmicu šestog kola 2. HRL Istok protiv ekipe RK Valpovka koja je završila neriješenim rezultatom.

1. HMKRL Istok 4. krug

RK ĐAKOVO – RK NEXE 12:23 (6:11)

SD Zrinjevac, Osijek, Gledatelja: 50

RK ĐAKOVO: Petrović, Lulić, Sivak, Ćurić 3, Davidović, Erceg 2, Gombaš 3, Bičvić 2, Maljarić 1, Juroš, Kutjevac, Goluža 1, Perić

Trener: Mislav Petrović

RK NEXE:
Hrkać (3 obrane), Teskera 2, Kolarić 4, Sokol, Markulić, T. Lovrić 1, Topalović, Kvastek (2 obrane), A.Božić 2, Puhanić 2, M. Lovrić, Markanović 6, Pritišanac, Orešković 1, Javorček 2, K.Božić 3

Trener: Zoran Krivošija

SEDMERCI: Đakovo -, Nexe 1/2

ISKLJUČENJA: Đakovo 2 minute (Erceg), Nexe –

RK NEXE – RK IVAN MIKANOVCI 20:15 (12:7)

SD Zrinjevac, Osijek, Gledatelja: 50

RK NEXE:
Hrkać (6 obrana), Mergeduš 1, Teskera, K.Božić 5, Kolarić 3, Sokol, Markulić, T.Lovrić, Topalović 1, Javorček, Kvastek (4 obrane), A.Božić 1, Puhanić 4, Markanović 4, Vuković, Orešković 1

RK IVAN MIKANOVCI: Bionda, Orlović, Koša, Markić 2, Zubić 1, Jurković 2, Vidaković, Gačić 1, Valentić 4, Salopek, Đurasović 2, Kasun, Bošnjaković 3
Trener: Ivan Bunjevac

SEDMERCI: Nexe 2/3, Ivan Mikanovci 1/1

ISKLJUČENJA: Nexe 4 minute (Mergeduš, Teskera), Ivan Mikanovci 4 minute (Zubić, Bošnjaković)

Trener Zoran Krivošija

„U 4. kolu 1. HMKRL Istok, protiv ekipa Đakova i Mikanovaca ostvarili smo očekivane dvije pobjede. U prvoj utakmici uvjerljivo smo svladali ekipu Đakova. Slično je bilo i u drugoj utakmici. Priliku su dobili svi igrači, a posebno se istakao prekrasnim golovima jedan od najmlađih Karlo Božić koji je sve nas oduševljavao golovima s crte. Moram istaknuti i sportsko ponašanje svih naših igrača. Hvala našim roditeljima na podršci.“

RK NEXE:
Hrkać (6 obrana), Šafar 3, Orešković, Božić, Vidaković 3, Kolarić 1, Lovrić 2, Puhanić 1, Zahirović (9 obrana), Kuricek 2, Janeski 5, Šarić 4, Lukić 5

Trener: Ivan Tomičić

SEDMERCI: Orahovica 2/2, Nexe 2/4

ISKLJUČENJA: Orahovica 8 minuta (Šafar 2+2+2, Ugljanac), Nexe 4 minute (Šarić, Lukić)

Trener Ivan Tomičić

„Svaku utakmicu treba shvatiti maksimalno ozbiljno. Kada smo to posložili u glavama, prednost je rasla. Čestitke igračima na pobjedi i zahvala roditeljima na sportskom navijanju.”

2. HRL Istok 6. kolo

RK NEXE2 – RK VALPOVKA 29:29 (14:14)

SŠD OŠ kralja Tomislava, Našice, Gledatelja: 350

RK NEXE2: Poljak, Šafar, Ćuić 4, Janeski 3, Kuricek, Strmečki 5, Vidaković, Vulić, 6, Delić, Zahirović, Greganić 10, Rinčić, Kvastek, Šarić, Lukić, Njegovan 1

RK VALPOVKA: Strahonja, Tomas, Goluža, Pepić, Popović 6, Durin, Pandurić 3, Kiš 3, Hajmiler, Mudrovčić, Pavlović 3, Fumić 2, Seidl 1, Barišić 8, Lazar, Ivković 3

Trener: Božidar Krišković

SEDMERCI: Nexe2 3/6, Valpovka1/1

ISKLJUČENJA: Nexe2 6 minuta (Janeski, Vulić, Kvastek). Valpovka 4 minute (Goluža, Barišić)

07/11/2018

Jučer je u Skopju odigrano 8. kolo SEHA GAZPROM lige. Nažalost, uz stvarno veliko zalaganje i dobru igru naši rukometaši RK Nexe nisu uspjeli savladati današnjeg jakog protivnika RK Vardar.

Prvo poluvrijeme proteklo je vrlo izjednačeno uz dosta pogrešaka na obje strane, a pogotovo pri rezultatu 3:3 kada obje momčadi punih 6 minuta nisu zabili niti jedan gol. Ipak kako je poluvrijeme odmicalo svome kraju Vardar polako podiže svoj tempo igre i na odmor se odlazi s 4 gola razlike 16:12.

Na samom početku drugog poluvremena, naši Gromovi postižu tri gola za redom te ponovo Vardar vodi samo s jednim golom razlike. Ipak, očito vrlo iskusna momčad Vardara prepoznaje opasnost i podiže u višu brzinu te u 36 minuti vodstvo povećava na 4 gola razlike. Naši rukometaši se ni u tom trenutku ne predaju te smanjuju to vodstvo na ponovo +1 za domaćine. Nažalost i to kratko traje te u 50 minuti domaćini primoravaju našeg trenera Hrvoja Horvata da zove minutu odmora, jer je rezultat ponovo iznosio +4 za domaćine. Nakon te minute naši Gromovi preko novog igrač RK Nexe Halila Jaganjca smanjuju na 25:23, ali to biva i najviše što smo se u tom trenutku približili Vardaru te utakmica završava s pomalo nerealnih +5 golova razlike 31:26.

Ipak, ovim putem moramo čestitati svim našim igračima na dobroj igri i velikom zalaganju, a bodove u SEHA GAZPROM ligi ćemo morati pokušati izboriti za 20-tak dana u 9. kolu 27.11.2018. protiv domaćina Meshkov Brest.

06/11/2018

Danas veliki izazov za Gromove u Skopju - RK Vardar vs RK Nexe

Pred našim Gromovima danas je novi veliki izazov u SEHA GAZPROM ligi utakmica 8. kola protiv ekipe RK Vardar. Iako je Vardar izgubio zadnje dvije utakmice sigurno će ovo biti teška borba protiv višestrukog prvaka SEHA lige i prvaka Europe 2017. godine.

Na konferenciji za novinare uoči utakmice trener Hrvoje Horvat istaknuo je da je ekipa spremna za borbu, a na raspolaganju će biti i najnovije pojačanje u ekipi reprezentativac Hrvatske Halil Jaganjac.

Utakmica se igra u Skopju s početkom od 20.45 sati, a prijenos će biti na Arena sport 1.

05/11/2018

U subotu navečer u Županji ekipa Nexe2 odigrala je utakmicu 5. Kola 2. HRL Istok protiv ekipe RK Županja i izgubila s dva gola razlike. Bila je to vrlo borbena utakmica u kojoj su naši mladi Gromovi uspjeli dobiti prvo poluvrijeme sa 17:15. Nažalost u drugom polvuremenu fizički jača i iskusnija ekipa Županje iz ove bitke na rukometnom terenu izlazi kao pobjednik s dva gola razlike. Slijedeću utakmicu ekipa Nexe2 igra u subotu 10.11. u Našicama protiv ekipe RK Valpovka.

RK ŽUPANJA – RK NEXE2 33:31 (15:17)

• ŠD OŠ Ivana Kozarca
  • Županja
  • Gledatelja: 100

RK ŽUPANJA:
Dobrinkić-Parić, Branšteter 3, Macner, Tomašević 13, Nujić 7, Filipović, Baotić, Doknjaš 2, Lovrić 4, Zovak 4, Dubravac, Vuković, Ostružnjak, Nađ
Trener: Mihovil Ostružnjak

RK NEXE2:
Poljak 2, Šafar, Ćuić 4, Janeski, Strmečki 9, Vidaković, Vulić 2, Delić, Zahirović, Greganić 9, Rinčić, Kvastek 5, Njegovan

SEDMERCI: Županja 6/6, Nexe2 7/8

ISKLJUČENJA: Županja 18 minuta (Branšteter 2+2, Nujić 2+2, Filipović 2, Lovrić 2, Zovak 2+2+2), Nexe2 8 minuta (Vulić, Delić 2+2, Kvastek)

01/11/2018

Uz novu pobjedu smiješi nam se vrh tablice u SEHA ligi – Nexe vs Vojvodina 29:23

Jučer su naši Gromovi u Našicama ostvarili šestu pobjedu u SEHA GAZPROM ligi protiv ekipe RK Vojvodina iz Novog sada te su se tom pobjedom probili na diobu prvog mjesta s jednakim brojem bodova kao ekipa PPD Zagreb.

U prvih osam minuta utakmice rezultat je bio izjednačen, a onda ekipe RK Nexe pomalo slama otpor protivnika, povećava razliku te se na odmor odlazi s lijepim rezultatom od 15:9. U drugom poluvremenu ekipa Vojvodine nastavlja pružati otpor i povremeno uspijeva smanjiti na tri gola gola razlike, ali Gromovi ne dopuštaju iznenađenje te utakmica na zadovoljstvo domaće publike završava 29:23. U ekipi RK Nexe najviše se istakao Marko Buvinić s 9 pogodaka, anaš golman Mihailo Radovanović je obranio 11 šuteva.

Iduća utakmica u SEHA ligi igra se već u utorak 6.11. u Skopju protiv ekipe RK Vardar što će biti pravi derbi lige.

SEHA GAZPROM liga 7. kolo

RK NEXE – RK VOJVODINA 29:23 (15:9)

ŠD OŠ kralja Tomislava Našice

Gledatelja 1850

Suci: Gjorgji Nachevski i Slave Nikolov (Makedonija)

Delegat: Dragan Nachevski (Makedonija)

RK NEXE:
Šipić 3, Gadža 2, Leban 1, Eter 2, Zrnić 2, Mrđenović, Barišić Jaman 1, Car, Buvinić 9, Radovanović (11 obrana), Jelinić 4, Vida 3, Lončar, Lavrič, Tomić 1, Vozab 1
Trener: Hrvoje Horvat

RK VOJVODINA:
Ničić, Milić 1, Mirković 3, Potpara 1, Perović 2 (13 obrana), Anđelković, Marijanac, Ratković 1, Prodanović 4, Tomić 1, Stanković 1, Nikolić, Trkulja 1, Milašević 1, Grozdanić 7
Trener: Boris Rojević

SEDMERCI: Nexe 1/2 (Šipić 1/2), Vojvodina 3/3 (Grozdanić 3/3)

ISKLJUČENJA: Nexe 6 minuta (Lavrič 2+2, Tomić), Vojvodina 2 minute (Milašević)

31/10/2018

Borba za vrh tablice SEHA lige – Danas u Našicama Nexe vs Vojvodina

Danas se u Našicama igra utakmica 7. kola SEHA GAZPROM lige u kojoj naši Gromovi dočekuju ekipu RK Vojvodina iz Novog Sada.

Ovo je vrlo važna utakmica, jer novom 6. pobjedom u ovoj sezoni RK Nexe bi se uspio probiti na diobu prvog mjesta u ligi s jednakim brojem bodova kao i ekipa PPD Zagreb.

Našu ekipu pojačao je i mladi perspektivni reprezentativac Hrvatske Halil Jaganjac, koji nažalost još ovu utakmicu neće moći igrati jer je u 7. kolu već nastupio za ekipu Metalurga.

Utakmica se igra u dvorani OŠ kralja Tomislava u Našicama s početkom u 19 sati. Ulaznice za utakmicu se osim na ulazu u dvoranu mogu kupiti u pretprodaji u Caffe baru Roko, Sport caffeu, Beer gardenu, Caffe baru Escobar i Caffe baru Radić.

Pozivaju se svi navijači da dođu u dvoranu i vatrenim gromoglasnim navijanjem podrže naše dečke u borbi za novu pobjedu i vrh tablice u SEHA GAZPROM ligi.

26/10/2018

Sinoć je u Osijeku u dvorani Gradski vrt rukometna reprezentacija Hrvatske odigrala utakmicu prvog kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020 protiv reprezentacije Švicarske te pobijedila s 31:28.

U prvom poluvremenu pred ispunjenom dvoranom i uz podršku publike vodila se izjednačena bitka uz povremena vodstva naše reprezentacije, a najveće je bilo u 17 minuti 10 :7. Pred kraj poluvremena u 27. minuti Švicarska prvi puta dolazi u vodstvo i na odmor se odlazi s rezultatom 16:15 za Švicarsku. U nastavku utakmice priliku dobiva i naš Grom Marin Šipić koji zabija 3 gola, Hrvatska pritišće, pomalo lomi otpor protivnika te pobjeđuje 31:28.

Uz Marina Šipića koji je dobio pohvale za igru i od izbornika Line Červara u sastavu reprezentacije je i naš novi igrač Halil Jaganjac, a igrali su i nekadašnji igrači RK Nexe Mate Šunjić, Alen Blažević i Josip Božić Pavletić.

Dojmove o utakmici i nastupanju za reprezentaciju iznijeli su igrači RK Nexe Marin Šipić, Halil Jaganjac, nekadašnji igrači RK Nexe Mate Šunjić i Alen Blažević te izbornik Lino Červar, a sve to možete pogledati u video prilogu.

24/10/2018

Najava prijateljskih utakmica u Sloveniji

Pauze od 10-tak dana ne igranja u SEHA Gazprom ligi nikako ne odgovaraju našim Gromovima, te su upravo zbog takvih dužih perioda dogovorene nove prijateljske utakmice. Tako je trener i Uprava kluba odlučila kako će se u Sloveniji odigrati dvije prijateljske utakmice u kojima će naši rukometaši uspostaviti uobičajeni ritam.

Prva utakmica igra se već večeras u SD Stopiče u mjestu Stopiče kod Novog Mesta protiv ekipe RK Krka s početkom u 19 sati. Nakon toga, sutra naši rukometaši će odigrati utakmicu u Trebnju protiv RK Trimo Trebnje, a ta utakmica započeti će u 17.30 sati.

Uvjereni smo kako će ove prijateljske utakmice odlično poslužiti za održavanje natjecateljske forme igrača kako bi se nastavio niz pobjeda u SEHA Gazprom ligi.