17/05/2019

Uz 7 isključenja Nexea i 1 Zagreba te 7 sedmeraca za Zagreb i 1 sedmerac za Nexe Gromovi ipak nisu došli do finala KUPa Hrvatske

(više…)

VEZANI TEKSTOVI
15/05/2019

Sve smo bliže još jednoj vrlo važnoj utakmici i trenucima u kojima će RK Nexe sigurno pokazati svoju snagu i kvalitetu. Naravno, radi se o KUP-u Hrvatske i polufinalnoj utakmici u kojoj će se susresti PPD Zagreb i RK Nexe.

Svi govore o KUP-u Hrvatske, ali uvjereni smo kako većinu ipak zanima upravo ovaj ogled, jer iako se ne radi još o finalu, većina zaljubljenika u rukomet govori kako je ova utakmica koja će ujedno odlučiti pobjednika cijelog natjecanja. Naravno, ne treba podcijeniti niti druga dva protivnika koji se također susreću u polufinalu, Dubravu i Čakovec, ali prema dosadašnjim pokazateljima, tko god bude bolji u prvom spomenutom susretu će najvjerojatnije osvojiti i KUP.

RK Nexe i PPD Zagreb ove su se sezone susreli nekoliko puta i od toga je RK Nexe izvukao jednu pobjedu, dok je Zagreb pobijedio u tri susreta. Iako je Zagreb favoriziran i ovoga puta, uvjereni smo kako RK Nexe ima tu kvalitetu i snagu te kako može iznenaditi. Uz to, u zadnje vrijeme igra Gromova je itekako ponovo na visokom nivou, a raspoloženje u klubu je odlično te spremno za još jedan važan korak i uspjeh u i ovako najuspješnijoj sezoni kluba. Sezona 2017./18. je bila do sada najbolja, ali ova koja se približava svom kraju je po svim pokazateljima još bolja, pa se nadamo kako bi se ovom utakmicom i pobjedom stavila točka na i.

Što o svemu misli trener RK Nexe Hrvoje Horvat i kolika su njegova očekivanja pročitajte u nastavku.

„Veseli nas činjenica da su susreti između RK Nexe i Zagreba postali svima interesantni te da derbi između ova dva najbolja hrvatska kluba plijene pozornost svih ljubitelja rukometa. Lijepo je znati da nas respektiraju svi, i da nakon dugo vremena dolazimo na utakmicu s puno optimizma i velikom vjerom u sebe i svoju kvalitetu. Ove godine smo pokazali da možemo pobjeđivati i bolje te kako smo spremni i za velika iznenađenja. Pritisak uopće nije prisutan, ali sigurno je da želimo odigrati utakmicu na što većem nivou. Znamo da će biti teško i da će utakmica biti nabijena s puno emocija, jer je veliki ulog u igri, pa se nadam da bi upravo ova mogla utakmica biti i najbolja koju ćemo odigrati ove godine. Zagreb je apsolutni favorit i to su pokazali u zadnjoj utakmici, ali zbog toga je i pritisak na njima, a na nama je da put Poreča ponesemo i dobru energiju i veliki optimizam. – rekao je trener Hrvoje Horvat.

Za kraj pozivamo sve navijače Gromova koji mogu da se zapute put Poreča te da 17.05. 2019. u 18 sati budu podrška našim rukometašima. Svih ovih godina Gromovi imaju veliku podršku navijača, a uvjereni smo i kako raste broj navijača, rastu i uspjesi RK Nexe. Navijači i klub idu zajedno i to je karika koja je potrebna u svim trenucima u sezoni, svim klubovima, pa tako i RK Nexe. Tko god ide u Poreč na ovaj hrvatski derbi, neka sa sobom ponese dobru navijačku opremu, očisti grlo i bude 8. igrač RK Nexe.

Sretno Gromovi!!!

12/05/2019

Završeno je i 8. kolo Lige za prvaka Hrvatske. Ovo važno kolo, pogotovo za RK Nexe, igralo se u Poreču gdje je istoimeni klub ugostio naše Gromove koji su i ovoga puta opravdali ulogu favorita. Naime, nakon 60 minuta igre RK Nexe pobijedio je s velikih 20:37 te ubilježio važne bodove i tako osigurao miran završetak ove sezone, lijepu uvertiru za skorašnji KUP Hrvatske kao i neizvjesnu završnicu u Ligi za prvaka Hrvatske.

Tijek utakmice

Nakon početnog vodstva domaćina od 1:0, RK Nexe preuzima kontrolu te već u 9 minuti vodi s +3 pri rezultatu 2:5. U tom trenutku Gromovi dodatno povećavaju tempo igre, te do 17 minute već su na +7 i rezultat iznosi 3:10 za RK Nexe. Kako se približavao kraj prvog poluvremena RK Nexe i dalje povećava prednost te u 22 minuti vodstvo iznosi čak +10 i rezultat 4:14. U zadnjih 8 minuta prvog dijela, domaćini uspijevaju zabiti još 5 golova, ali i Gromovi ne dopuštaju nekakvo iznenađenje, te se na odmor odlazi s velikih 9:19 za RK Nexe. Drugi dio utakmice igra se u istom tonu, domaćini pokušavaju pratiti tempo gostiju, ali to im baš i ne uspijeva za rukom te se iz minutu u minutu gol razlika povećava pa na kraju utakmice rezultat iznosi velikih 20:37 za RK Nexe.

Ovom pobjedom RK Nexe je potvrdio najmanje drugo mjesto u Ligi te u konačnici osigurao vrlo zanimljivu utakmicu u 10. kolu koje će se odigrati 29. svibnja u Zagrebu protiv PPD Zagreba. Prije ove utakmice igra se još jedna utakmica u Našicama, 25. svibnja kada se susreću RK Nexe i RK Dubrava u kojoj također očekujemo bodove pa vjerujemo kako će se prvak ipak znati tek nakon tog 10. kola. U svakom slučaju završnica Lige za prvaka Hrvatske će biti vrlo interesantna i vjerujemo kako je upravo to što svaki pravi rukometni fan želi.

Napominjemo kako se prije toga igra još jedna utakmica, polufinale KUP-a Hrvastke, 17. svibnja, ponovo u Poreču, u kojoj se sastaju PPD Zagreb i RK Nexe. Nadamo se kako naši Gromovi mogu iznenaditi te i osvojiti ove godine KUP Hrvatske, jer iako je prema nekima Zagreb favorit, vjerujemo u snagu naših Gromova, a kako znamo našu kvalitetu uvjereni smo i u pobjedu.

Kratku izjavu trenera Hrvoja Horvata i igrača Ivana Vide možete pogledati ovdje:

Ukoliko niste gledali utakmicu RK Poreč vs RK Nexe možete je pogledati ovdje:

Za kraj moramo još jednom zahvaliti svim navijačima iz Našica koji su i ovoga puta pratili naše Gromove u Poreču te navijali i sigurno pridonijeli još jednoj lijepoj pobjedi.

07/05/2019

Mladi našički rukometaši nastupili na državnom natjecanju u Poreču

Ekipa srednje škole Isidora Kršnjavoga Našice, sastavljena od mladih igrača RK Nexe-a, branila je boje Osječko – baranjske županije na državnom natjecanju školskih sportskih društava u rukometu koje se prošlog vikenda održalo u Poreču. Nastupili su: Bruno Ćuić (kapetan), Stjepan Strmečki, Igor Delić, Matija Kvastek, Toni Vidaković, Ryan Šafar, Domagoj Janeski, Marin Poljak, Petar Njegovan, Josip Šarić, Ivan Zahirović, Antonio Božić, Luka Kuricek i Bodin Hrkać.

Na natjecanju su uvjerljivo pobijedili predstavnike Krapinsko – zagorske županije, ali su zbog slabijeg otvaranja utakmice izgubili od predstavnika Grada Zagreba te su osvojili 9. mjesto i nisu izborili nastup u završnici natjecanja. „Zahvaljujem se učenicima na zalaganju i uzornom ponašanju na sportskom terenu i izvan njega, i predstavljanju naše županije. Zahvaljujem se na podršci ravnatelju, rukometnom klubu Nexe i g. Marku Sertiću.”- izjavio je voditelj prof. Vilim Bosak.

05/05/2019

U Našicama u dvorani kralja Tomislava odigrano je i 7. kolo Lige za prvaka Hrvatske između domaćina RK Nexe i gostiju RK Spačva iz Vinkovaca. Utakmica u kojoj niti u jednom trenutku nije bilo postavljeno pitanje pobjednika, jer se RK Nexe već od samog početka nametnuo kao izrazit favorit te gostima iz Vinkovaca nije dopustio nikakva iznenađenja.

Otvaranje utakmice je započela stvarno odlično za naše Gromove te početno vodstvo od dva pogotka preko Ante Gadže u narednim minutama se samo povećavalo. Furiozni nastavak Gromova pokazuje što su želje i mogućnosti domaćina te u 7 minuti vodimo s +3, a u 18 minuti već s +5 golova razlike. U 21 minuti RK Nexe malo smanjuje brzinu te dopušta da se gosti približe na svega dva gola razlike, ali to je bilo i sve, jer tada ponovo Gromovi ubacuju u brzinu više i serijom od 8:0 rezultat na poluvremenu dovode do 18:8. U drugom poluvremenu scenarij je sličan i iako golovi padaju na obje strane, u 47 minuti RK Nexe vodi preko vrlo raspoloženog Can Celebia s 26:16. Pri kraju utakmice trener Hrvoje Horvat ponovo smanjuje brzinu i daje priliku da zaigraju igrači manjom minutažom te u konačnici utakmica završava s 33:25 za Gromove.

U utakmici posebno su se istakli već spomenuti Can Celebi koji je zabio čak 10 pogodaka, a raspoloženi su bili i Vedran Zrnić koji je zabio 5 golova te Halil Jaganjac s 4 i Ante Gadža s 3 gola u mreži gostiju. U ovoj utakmici bili su raspoloženi i naši vratari Moreno Car i Perica Lelić koji su svaki ubilježili po 6 obrana.

Ukoliko niste gledali utakmicu to možete pogledati ovdje:

Ovom pobjedom RK Nexe ubilježio je nove vrlo važne bodove u Ligi za prvaka, a već za nekoliko dana, točnije 12. svibnja očekuje nas gostovanje u Poreču gdje će se odigrati 8. kolo. Gromovi idu iz utakmice u utakmicu i marljivo sakupljaju bodove, kako bi završnica bila što neizvjesnija. Uz utakmicu 12. svibnja u Poreču, očekuje nas još jedna domaća utakmica protiv RK Dubrave te zadnje kolo protiv PPD Zagreba koja se igra 1.lipnja u Zagrebu.

RK Nexe vs RK Spačva 33:25 (18:8)
Dvorana kralja Tomislava Našice

RK Nexe:
Lelić (6 obrana), Šipić, Gadža 3, Leban 2, Eter 1, Zrnić 5, Jaman 2, Car (6 obrana), Greganić 1, Jelinić, Vida 2, Lončar 2, Lavrić 1, Tomić, Jaganjac 4, Celebi 10
Trener: Hrvoje Horvat

RK Spačva:
Stojanović (4 obrane), Jurić, Maroš, Mažurana 4, Nađ 1, Ilić, Vignjević 3, Šaravanja 1, Vukušić, Antunović 2, Raguž 2, Mihaljević, Smojver 5, Bolanča 2, Smojver , Ereš (3 obrane)
Trener: Josip Mečić

Sedmerci: Nexe 1/1, Spačva 6/5
Isključenja: Nexe 6 minuta (Eter, Greganić, Lončar), Spačva 2 minute (Smojver)

04/05/2019

Nekoliko sati dijeli nas od nove uzbudljive utakmice naših Gromova. Naime, u sklopu 7. kola Lige za prvaka Hrvatske danas će se u Našicama u dvorani kralja Tomislava odigrati susret između RK Nexe i RK Spačva iz Vinkovaca.

Do kraja prvenstva ostalo je svega četiri utakmice i od toga ova današnja koju igramo sa Spačvom, nakon toga već 12.svibnja u Poreču protiv istoimenog kluba, 25. svibnja u Našicama protiv Dubrave te kao zadnju utakmicu u 10. kolu susreću se u Zagrebu ponovo dva najjača hrvatska kluba PPD Zagreb i RK Nexe. Do te utakmice koja se igra 1. lipnja imamo dakle dvije domaće i jednu gostujuću i vrlo nam je važno biti na visini svake, te niti jednom trenutku kiksati kako bi sama završnica u Zagrebu bila što uzbudljivija.

Dakle, kao što možemo vidjeti, mjesec svibanj je pun rukometnih uzbuđenja, a osim ligaških utakmica tu je i Final Four Kupa Hrvatske, koji se igra Poreču u sklopu festivala rukometa koji se održava od 16. do 19. svibnja. Najinteresantnija utakmica za nas je svakako ona polufinalna 17. svibnja PPD Zagreb vs RK Nexe, finale prije finala, jer su akteri najjači rukometni klubovi Hrvatske.

Kako bi i dalje bili što duže s našim Gromovima i uživali u njihovim rukometnim čarolijama ovim putem pozivamo danas što više navijača da dođu i podrže naše Gromove. U svakom klubu vrlo je važna karika i navijači što RK Nexe itekako dobro zna pa je i ovoga puta organizirana nagradna igra u kojoj je trebalo napisati na društvenim mrežama „Gdje su Gromovi tu sam i ja.” Ovoga puta sretni dobitnici su:

Marijana Rađenović

Čestitke dobitnicima, a svima ostalima više sreće drugi puta. Ulaznice također osim na ulazu u dvoranu možete kupiti u preprodaji i to u Caffe baru Radić, Sport caffeu, Beer gardenu i Caffe baru Escobar.

Utakmica se igra u danas, subotu, 4.5.2019. s početkom u 19 sati, a imati ćemo i prijenos uživo na HRS youtube kanalu.

S Gromovima s Krndije do kraja!!!

02/05/2019

Nakon lijepe utakmice koju su naši rukometaši RK Nexe priredili u Poreču u kojem su nadigrali domaćina, te ušli u Final Four Kupa Hrvatske, u subotu ponovo imamo jednu lijepu rukometnu poslasticu.

Naime, naši Gromovi u sklopu Lige za prvaka Hrvatske igraju 7. kolo u kome se sastaju RK Nexe i RK Spačva iz Vinkovaca. Iako se radi o nešto slabijem protivniku, RK Nexe niti u ovoj utakmici ne smije podcijeniti protivnika već u utakmicu uči koncentrirano i igrati svoju igru. Svaki bod je vrlo važan do kraja prvenstva, pa tako i ovi koje namjeravamo osvojiti u subotu u Našicama protiv Vinkovčana.

Utakmica se za one koji još ne znaju u subotu, 4.5.2019. s početkom u 19 sati, a imati ćemo i prijenos uživo na HRS youtube kanalu.

Kako bi i ovoga puta dvorana bila što ispunjenija i ovim putem pozivamo sve navijače naših Gromova da dođu u što većem broju na utakmicu te svojim prisustvom i gromoglasnim navijanjem pokažu kako se srcem navija za svoj omiljeni klub. Isto tako RK Nexe i ovoga puta svoje vjerne navijače daruje s 10 ulaznica, a njih možete osvojiti tako što u komentaru upišete „Gdje su Gromovi tu sam i ja”.

Sretno svima u osvajanju ulaznice, a isto tako napominjemo kako se one mogu kupiti osim na ulazu u dvoranu prije tekme, i u preprodaji i to u Caffe baru Radić, Sport caffeu, Beer gardenu i Caffe baru Escobar.

Sretno svima, a pogotovo našim Gromovima!!!

01/05/2019

U Poreču je u dvorani Veli Jože, a u sklopu 1/4 finala Kupa Hrvatske odigrana utakmica 2. kruga između RK Poreč i RK Nexe. Iako smo najavljivali kako bi utakmica mogla biti neizvjesna do kraja 60 minuta, jer se ipak igralo u Poreču, RK Nexe se pokazao kao prejak protivnik te je na kraju završilo s čak 11 golova prednosti za Gromove s rezultatom 20:31.

Sami početak utakmice nije izgledao kako će se Poreč samo tako lako predati, jer su upravo domaćini ubilježili prva dva gola. Vrlo neizvjesno se igra tek 10-tak minuta prvog poluvremena, a nakon toga, RK Nexe slaže sve kockice, te unatoč gromoglasnoj publici, dostiže rezultat, a uskoro i prelazi u vodstvo. Na kraju prvog poluvremena RK Nexe postiže gol za 9:11 i na odmor se odlazi s minimalnom prednošću, ali dovoljnom za mirniji nastavak. U drugom poluvremenu RK Nexe stavlja u višu brzinu, pojačava obranu i radi radi brže kontre, što RK Poreč ne uspjeva pratiti, te se iz minute u minutu rezultat samo povećavao u korist naših Gromova. Na koncu, utakmica završava s velikih 20:31, za RK Nexe te ujedno odvodi naše Gromove u tako željeni Final Four Kupa Hrvatske.

I ovoga puta moramo pohvaliti sve naše igrače koji niti u jednom trenutku nisu dopustili iznenađenje, a lepršava igra i lijepe akcije su dovele do ovako visoke pobjede.

Nakon utakmice nekoliko riječi o susretu u Poreču rekli su trener Hrvoje Horvat i igrač Halil Jaganjac.

Odigrali smo dobro utakmicu, a to lijepo pokazuje i sam rezultat. Znali smo da Poreč ima dobru obranu, pogotovo se to vidjelo u prvom poluvremenu kada se na parketu vodio pravi mali rat. U tim minutama se još ništa nije znalo, obje obrane su bile prilično čvrste i tvrde, ali nama je pošlo za rukom da se uspijemo odvojiti pred sam kraj prvog poluvremena. Isto tako, mi smo bili također svjesni da oni imaju kraću rotaciju nego što je mi imamo, te da je na nama da moramo vući u leđa, držati visok tempo što se na kraju pokazalo kao dobra strategija i visokom pobjedom koja možda i nije baš realna. – rekao je trener Hrvoje Horvat

Teška utakmica za nas, ali na kraju ipak izborena pobjeda s čak 11 golova razlike. To je i više nego dobro, jer smo uspjeli izboriti taj tako željeni Final Four Kupa, a na nama je daljnja borba i želja da se i tu napravi što bolji rezulat. – Halil Jaganjac

28/04/2019

U Našicama odigrano je 6. kolo Lige za prvaka Hrvatske u kojoj su utakmicu odigrali domaćini RK Nexe i gosti RK Umag. Nakon 60 minuta lijepe igre, RK Nexe je premoćno pobijedio s 11 golova razlike te pokazao kako nije slučajno favorit u ovoj utakmici.

Gosti su pokušali nešto učiniti svega na početku utakmice, ali vrlo brzo RK Nexe preuzima inicijativu iz minute u minutu gol razlika se povećava, tako da se na poluvrijeme odlazi s velikih 18:11 za Gromove. Nakon 10 minuta odmora, utakmica je nastavljena u istom ritmu te uskoro RK Nexe vodi u jednom trenutku s čak 12 golova prednosti. Na koncu, nakon odigranih 60 minuta rezultat se zaustavlja na 36:25 za domaćina i RK Nexe ponovo uzima dva vrlo vrijedna boda u Ligi za prvaka.

Na ovoj utakmici moramo svakako pohvaliti čitavu ekipu Gromova, a pogotovo su se istakli Saša Barišić Jaman s 8 golova i 100% realizacije sedmeraca, Marin Šipić s 5, Marin Jelinićs 4 koliko je zabio i Halil Jaganjac, dok je su po 3 gola zabili Vedran Zrnić i Mario Tomić. Također danas moramo pohvaliti i obranu koja je svakako dobro funkcionirala, a pogotovo vratari Perica Lelić i Moreno Car koji su svakako odigrali važnu ulogu u ostvarivanju ovako visoke prednosti nad gostima iz Umaga.

Za kraj moramo napomenuti kako je utakmica prošla bez i jedne teže ozlijede u oba tima, a po 4 isključenja su dobili na obje strane.

Cijelu utakmicu možete pogledati ovdje:

23/04/2019

Nakon malo zasluženog odmora oko Uskršnjih praznika, dolaze nam nova uzbuđenja na rukometnim terenima. Tako nas već ove subote u Našicama, u sklopu 6. kola Lige za prvaka Hrvatske očekuje dvoboj RK Nexe vs RK Umag.

Trenutno naši Gromovi, nakon odigranih 5. kola zauzimaju 2. mjesto na tablici s 8 bodova, dok se rukometni klub Umag nalazi na zadnjem mjestu. U ovoj utakmici smo veliki favoriti, ali opuštanja sigurno neće biti, jer nakon vrlo čudnih kriterija u utakmici s Zagrebom i izgubljenih bodova, svaku slijedeću utakmicu trebamo uzimati vrlo ozbiljno. Do kraja sezone u Ligi za prvaka nam je ostalo odigrati još 5. kola, a u tim utakmicama očekuje nas 3 domaća susreta i dva gostujuća, i to dosta teško gostovanje u Poreču, a nakon toga u samoj završnici, 10. kolu ponovni derbi sa Zagrebom. Svaki bod je važan, kiks nam se ne smije dogoditi, ali upravo zbog toga, kako najavljuje i sam trener Hrvoje Horvat, idemo koncentrirano iz utakmice u utakmicu.

Utakmica se igra u subotu (27.04.2019.) u Našicama u dvorani kralja Tomislava s početkom u 19:00 sati, a ukoliko kojim slučajem ne stignete doći, izravan prijenos će biti na HRS youtube kanalu.