08/04/2021

Priča koja je proteklih dana uzburkala rukometne vode, danas je dobila svoj epilog. Prvenstveno natjecanje u Paket24 Premijer HRL – Ligi za prvaka i Ligi za ostanak te prvenstvo Prve i Druge HRL u muškoj i ženskoj konkurenciji odgađa se do 26. svibnja kada bi trebalo biti nastavljeno. Ovu je odluku danas u Zagrebu donio Upravni odbor Hrvatskog rukometnog saveza, na temelju Zahtjeva koji su uputili RK PPD Zagreb i Zagrebački rukometni savez. Do 26. svibnja trebali bi se procijepiti svi igrači i službeno osoblje klubova, a natjecanja bi trebala završiti do 27. lipnja.

Na ovu odluku odmah je reagirao i RK NEXE, priopćenje za javnost uputio je predsjednik RK NEXE Josip Ergović, i sam član Upravnog odbora HRS-a koji je je jedini bio protiv ove odluke:

Nikako nismo zadovoljni odlukom Hrvatskog rukometnog saveza kojom je do 26. svibnja odgođeno natjecanje Paket 24 Premijer hrvatske rukometne lige, ja sam nažalost jedini bio protiv te odluke. Ovo je nije dobro za rukometni savez, klubove i igrače koji cijelu sezonu marljivo treniraju i prihvaćaju rizik moguće zaraze korona virusom. I mi, kao i svi drugi klubovi, imamo u prvom planu zdravlje naših igrača, ali štetno je odigrati 12 utakmica u 30 dana. Prvenstva se ne prekidaju niti u srodnim dvoranskim i momčadskim sportovima kao što su košarka, odbojka ili futsal. Također, naglašavam da će se u isto vrijeme odigravati utakmice SEHA lige. Dakle, temeljem svega što znamo, možemo zaključiti da iza ovakve odluke stoje partikularni interesi pojedinaca. Igračima nekih klubova ističu ugovori 30. svibnja te je moguće da će Premijer ligu nastaviti u izmijenjenom i oslabljenom sastavu što nikako nije fer ni korektno prema njima. Bez obzira na sve, mi i dalje vjerujemo da će RK Nexe pokazati svoju snagu na terenu.“

07/04/2021

Za nama je radni Uskrsni vikend, nakon kojega su naši rukometaši dobili malo vremena za predah i regeneraciju uoči novih prvenstvenih utakmica. Danas smo trebali gostovati u Poreču, ali zbog nekoliko igrača pozitivnih na Covid -19, ekipa Poreča je u samoizolaciji pa će utakmica biti odigrana naknadno.
I dok rukometna lopta miruje, medijski prostor uzburkala je inicijativa RK PPD Zagreb i Zagrebačkog rukometnog saveza, na čelu kojega je Božidar Jović, inače glavni manager RK PPD Zagreb. U dopisu koji su uputili Hrvatskom rukometnom savezu i svim klubovima Paket24 Premijer HRL – svima ali ne i RK NEXE, traže prekid natjecanja zbog, kako su naveli: “pogoršane epidemiološke situacije u državi koja ima izravnu refleksiju na nemogućnost organiziranog trenažnog procesa i samih utakmica zbog porasta broja zaraženih među samim igračima i članovima stručnih stožera”. Prema njihovom bi zahtjevu odmah trebalo obustaviti natjecanje koje može biti nastavljeno tek kada se procijepe svi igrači i službeno osoblje s dvije propisane doze cjepiva.

Sukladno ovom zahtjevu, ukoliko prvenstvo ne bude odigrano do predviđenog 30. lipnja, ligu neće napustiti nitko, a  prvak bi bila ekipa koja je osvojila posljednji regularni naslov – dakle PPD Zagreb iz sezone 2019. Iole bolji poznavatelji rukometa iz svega ovoga između redaka, lako mogu iščitati što se zapravo događa i kakve namjere ima najtrofejniji hrvatski rukometni klub – tko razumije, shvatit će!

Sutra će biti održana sjednica Upravnog odbora Hrvatskog rukometnog saveza, na kojoj bi se trebalo raspravljati o ovom, u najmanju ruku, nesvakidašnjem zahtjevu.

Naravno, da je odmah reagirala i Uprava RK NEXE, u najmanju ruku iznenađeni ovakvim zahtjevom, koji je upućen svim klubovima     osim našem. Predsjednik Josip Ergović uputio je stoga dopis s očitovanjem RK NEXE na adrese HRS-a i ZRS-a te svim klubovima Paket24 Premijer HRL u kojemu stoji:

”Poštovani,

nakon dopisa koji je RK PPD Zagreb uputio klubovima Paket 24 Premijer hrvatske rukometne lige, kao i dopisa ZRS-a koji je poslan na adresu UO HRS-a, odlučili smo reagirati i spriječiti ogromnu nepravdu koja bi mogla biti nanesena našem klubu, ali i hrvatskom rukometu, pa i sportu u cjelini. RK NEXE apelira da novi prvak Hrvatske ne bude odlučen za zelenim stolom već u rukometnim dvoranama. RK NEXE apelira da se ne igramo epidemiologa i liječnika već da se držimo odluke Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske od 31. ožujka 2021. prema kojoj su dozvoljene sve utakmice i treninzi našeg sportskog ranga. RK NEXE apelira da Hrvatska ne bude zemlja slučaj europskog rukometa, jer se igraju i europska natjecanja i rukometna prvenstva u svim europskim državama izuzev Slovenije u kojoj traje desetodnevna stanka. RK NEXE apelira da rukomet opet ne bude izuzetak zbog nečijih partikularnih interesa jer se prvenstva Hrvatske u usporedivim sportovima poput košarke ili futsala kao dvoranskih, momčadskih sportova s bliskim kontaktom, nastavljaju bez ikakvih najava prekida i duljih stanki. Ovo se odnosi i na sve druge sportove višeg ranga natjecanja.

I prije početka sezone 2020/21 bili smo svjesni da nas čekaju teška vremena za rukomet i da ćemo morati poduzimati ekstremne napore kako bismo dali maksimalan doprinos domaćem rukometu, spasili sezonu i u konačnosti zaštitili i nastavili promicati drugi najveći nacionalni sport – rukomet.

Naglašavamo kako smo i tijekom studenoga i prosinca uz dnevni broj novozaraženih viši od četiri tisuće, uostalom kao i ostali hrvatski klubovi, muški i ženski, prvenstvo igrali bez stanki i prekida, a u navedenom razdoblju čak devet naših igrača preboljelo je Covid-19.

Ne možemo se ne pitati žele li kolege iz RK PPD Zagreb prekinuti samo Paket24 Premijer ligu? Planiraju li obustaviti i natjecanja u SEHA Gazprom ligi? Odnosi li se prijedlog i na žensku 1.HRL? Što je s 1.HRL Sjever i Jug te U17 ligama? Hoćemo li otkazati ženski Croatia Cup u Poreču i okupljanje muške reprezentacije u travnju?
Neugodno smo iznenađeni navedenim zahtjevom za obustavom natjecanja te smatramo da je inicijativa RK PPD Zagreb i ZRS-a štetna i u potpunosti neutemeljena. Riječ je isključivo o interesima jednog kluba, „vječitog prvaka”, koji aktualne financijske, organizacijske i igračke probleme opet namjerava rješavati samovoljom nad cjelokupnim hrvatskim rukometom. Ovakva odluka bila bi izuzetno štetna za igrače, sve rukometne djelatnike, navijače i sponzore. Mnogi igrači i djelatnici kojima je rukomet osnovni ili jedan od prihoda bili bi i financijski zakinuti što je veliki problem u trenutku kada nas pogađa teška gospodarska kriza. Svima je jasno kako je hrvatski rukomet u najtežoj situaciji u posljednjih 20 godina, mislite li da će mu ovo pomoći?

RK NEXE Našice u rukomet već 15 godina ulaže velik novac i do sada smo se doista nastojali baviti sportom, a ne zakulisnim igrama, ali ovaj pokušaj smatramo teškom nepravdom koju nećemo prešutjeti. Podsjećamo, u EHF Europskoj ligi ove godine kvalificirali smo se u grupnu fazu natjecanja, ostvarili pet pobjeda i odigrali ravnopravnu utakmicu osmine finala protiv jednog od najjačih europskih klubova, Rhein-Neckar Löwen-a. Pri tome smo znatno podigli hrvatski klupski rejting u Europi i ostvarili velikih 10 bodova u EHF Europskoj ligi.

Jasno nam je da je pandemija Covida-19 dovela hrvatski rukomet u nezgodnu situaciju, ali isto tako želimo podsjetiti da je u većini klubova većina igrača i igračica navedenu bolest već preboljela. Smatramo da se umjesto interesa pojedinih klubova trebamo rukovoditi isključivo odlukama nacionalnog Stožera civilne zaštite. Što se samih utakmica tiče, predlažemo da se svi igrači koji nisu preboljeli Covid-19, prije svake utakmice testiraju brzim i pouzdanim antigenskim testovima. Navedeni testovi koštaju pedesetak kuna po igraču, rezultat je gotov unutar 15 minuta, a ukoliko bi klubovima to bio prevelik financijski teret, pomogao bi im Hrvatski rukometni savez.

Također, smatramo da klubovima treba dopustiti odgodu ili odigravanje pojedinih kola unaprijed, sukladno broju zaraženih igrača, a sve zaključno do 30. lipnja kada prvenstvo treba završiti. Nakon što je odigrano tri četvrtine prvenstva potrebno ga je završiti tako da svaki klub ostvari svoje zasluženo mjesto na tablici.
Ovim putem pozivamo sve dionike, slobodno možemo reći najtrofejnijeg sporta od hrvatske nezavisnosti, da konstruktivno i s puno promišljanja donose odluke i vrate hrvatski rukomet na pobjednički kolosijek kako u klupskim tako i u reprezentativnim natjecanjima.
Unaprijed zahvalni na uvažavanju svih zdravorazumskih argumenata na korist hrvatskom rukometu,

Josip Ergović

Izvor: rknexe.hr

31/03/2021

Rhein-Neckar Löwen – NEXE  27:27 (14:12)

Gostovanjem u Njemačkoj završili smo svoju europsku priču za ovu sezonu i što je najvažnije, opraštamo se neporaženi u zadnjem susretu. Gromovi su još jednom odigrali odličnu utakmicu protiv favoriziranog Bundesligaša Rhein – Neckar Löwena i zapravo se tek sada vidi koliko je nedostajao bolji rezultat u prvom susretu u Našicama. Bilo kako bilo, kući se vraćamo uzdignute glave jer ostvaren je još jedan veliki rezultat protiv super kvalitetne njemačke ekipe.

Utakmicu smo otvorili pogotkom Halila Jaganjca u drugoj minuti nakon sjajne obrane Morena Cara koji je večeras opet bio na visini zadatka upisavši 11 obrana uz obranjen sedmerac Genzheimeru. Sedmerac je u 3. minuti Andreu Schmidu obranio i Mihailo Radovanović koji je večeras upisao ukupno 6 obrana. Na žalost nismo uspjeli kapitalizirati sjajne intervencije naših vratara na početku susreta, što koriste domaći rukometaši i u 8. minuti odlaze na +2, a minutu kasnije i na +3. U 9. minuti Mario Tomić u obrani dobiva neugodan udarac u prst i mora izaći iz igre. Fizioterapeut Gabrijel Hmura pokušao je vratiti prst na svoje mjesto, no bilo je to previše bolno za Tomića kojemu je u pomoć pristigao i njemački liječnik. Nakon intervencije liječničke službe i injekcije, Gabrijel je uspio namjestiti prst ali Tomić nije mogao nastaviti igru.
Na terenu rovovska bitka za svaku loptu, Löwen je do 22. minute uspijevao držati prednost od jednog ili dva gola, nakon čega se odvajaju na najvećih +4 na utakmici (11:7). Mijenjamo obranu na 5-1 s Bakićem na prednjoj poziciji i do kraja poluvremena lovimo priključak. Nijemci opet imaju +4 (12:8), a mi se s dva pogotka Bakića i Kevića iz sedmeraca ponovno vraćamo na na minimalni zaostatak, a na odmor odlazimo sa zaostatkom od dva pogotka (14:12).

U nastavku puno bolja igra naše momčadi, Janko Kević u nešto više od jedne minute zabija iz dva sedmerca i vraća nas na zaostatak od samo jednog pogotka. U šestoj minuti nastavka Car brani udarac Tollberga s krila i krećemo u napada za poravnanje. Zabio je Kević za (16:16) no veselje nije dugo trajalo – u 38 minuti Nilsson zabija za novo vodstvo Lavova, a naš kapetan Marko Mrđenović ponavlja scenarij iz prve utakmice i napušta igru zbog trećeg isključenja. Ponovno ne uspijevamo realizirati napad i Löwen je ponovno na +2 (18:16). Malobrojni domaći navijači započinju pobjedničku pjesmu, no tada na scenu stupa Živan Pešić koji zabija u tri uzastopna napada i dovodi Gromove u vodstvo (18:19). Trener domaćih Martin Schwalb u 43. minuti zove time out i vidno uzrujan pokušava prodrmati svoje igrače, svjestan kako je i u prvoj utakmici njegova momčad više sretno i spretno, nego zasluženo, slavila u Našicama. U nastavku utakmice svoj prvi pogodak u 44. minuti postiže sjajni Švicarac Andre Schmid za poravnjanje, Kević ponovno vraća minimalnu prednost Gromovima, a izvrsni Moreno Car brani sedmerac Uweu Genzheimeru, koji nije odigrao ni u ovoj utakmici niti jednu minutu.
I opet nismo uspjeli realizirati napad nakon sjajne obrane našeg vratara, a Andre Schmid kao da se probudio iz dubokog sna i do kraja susreta zabija još 5 golova. U 49. minuti Pešić ponovno poravnava rezultat na 21:21, ali opet radimo nekoliko grešaka u napadu i obrani što Löwen znalački koristi i opet su na +3. I kada su već svi malobrojni obožavatelji i navijači mannheimskih Lavova pomislili da je večerašnjoj neizvjesnosti došao kraj, Gromovi su se pobrinuli za novu triler završnicu. Borna Manci Mičević para mrežu i vraća nas u život, a ubrzo sjajno zabijaju i Halil Jaganjac i Živan Pešić i dvije minute prije kraja na dva smo pogotka zaostatka. Dvije minute kazne zaradio je Gislason i Löwen kreće u napad bez vratara. Andre Schmid promašuje, a Saša Barišić Jaman zabija na prazan gol za 27:26. U idućem napadu njemačke ekipe ponovno pokušava Schmid, Radovanović sjajno brani i u posljednjoj minuti utakmice iz polukontre Barišić Jaman fenomenalno zabija za novo poravnanje (27:27). Uspijevamo se obraniti i u posljednjim sekundama utakmice imamo napad za pobjedu. Jaganjac prolazi kroz domaću obranu i pokušava zabiti, no u trenutku udarca s dvije ga ruke u stranu gura Kirkeloke, a lopta odlazi pored gola. Rumunjski suci koji su večeras dosudili čak 6 sedmeraca za NEXE ovoga se puta nisu oglasili.

Sjajna predstava naših rukometaša koji su ponovno bili nekompletni i još jednom pokazali koliko se može zajedništvom i fanatičnom požrtvovnošću na čemu ime je čestitao i trener Branko Tamše koji je ponovno istaknuo kako je ovaj dvomeč zapravo izgubljen u Našicama. Unatoč svemu, ostaje izvrstan dojam napustiti novoizgrađenu SPN Dome dvoranu neporažen od velikog Löwena, ali i žal jer malo je nedostajalo da ostvarimo još jedan veliki podvig.

Janko Kević odigrao je sjajnu utakmicu i zapravo pokazao svu zrelost i iskustvo koje je potrebno u ovakvim mečevima. Zabio je 7 pogodaka od čega 6 iz sedmeraca bez promašaja uz pregršt asistencija. Živan Pešić danas je izluđivao vratare njemačke momčadi s također 7 postignutih pogodaka, a naš reprezentativac Halil Jaganjac zabio je 5.

Gromovi se sutra vraćaju u Našice, a već u petak kreću put Ukrajine na ogled s Motorom u Zaporozhyu u 6. kolu SEHA Gazprom lige.

Bravo dečki!!

27/03/2021

Gromovi su uspješno odradili prvenstvenu utakmicu 1. kola Paket24 Premijer lige – Lige za prvaka svladavši ekipu Sesveta s 32:23. NEXE je, dogovorom dvaju klubova o zamjeni domaćinstva, danas formalno bio gost na svom terenu i rutinski odradio posao.

Nakon početnog odmjeravanja snaga, Gromovi su u 14. minuti došli do prve osjetnije prednosti (4:8) primoravši trenera Ivandiju da pozove minutu odmora. Pokušaj našeg Slavonca na klupi Sesveta da pokuša razbiti ritam NEXE-a nije uspio, naprotiv, naši su dečki još pojačali igru u obrani i povećavali prednost. Na odmor se otišlo s 4 pogotka prednosti za NEXE (15:19).

U nastavku je ponovno do izražaja došla čvrsta igra u obrani i brza tranzicija. NEXE je nametnuo ritam koji mladi igrači Sesveta nisu mogli pratiti i rutinski priveo utakmicu kraju s 9 pogodaka viška (23:32).

Nakon pobjede u Križevcima prije dva dana u osmini finala hrvatskog Kupa, NEXE je danas bez većih problema upisao prve bodove u Ligi za prvaka. Trener Branko Tamše izrotirao je sve igrače i tako sačuvao dosta svježine u ekipi za predstojeće izazove. Misli i koncentracija sada se okreću prema utorku kada će Gromovi u Mannheimu odigrati uzvratni susret osmine finala EHF Europske lige protiv Rhein-Neckar Löwena. Put Njemačke krećemo u ponedjeljak s dva pogotka zaostatka, neopterećeni rezultatom ali svjesni da možemo odigrati vrlo dobro i protiv najvećih ekipa kakva je zasigurno Rhein – Neckar Löwen.

Večeras ponovno najefikasniji Halil Jaganjac i Janko Kević s po 8 postignutih pogodaka, Kević je sjajno realizirao sedmerce stopostotnim učinkom 6/6. Mario Tomić zabio je 5 pogodaka, a veseli nas i odličan ulčinak našeg vratarskog para. Moreno Car i Mihailo Radovanović podijelili su posao i svaki uspjeli upisati po 10 obrana za 30 minute igre.

Bravo Gromovi i sretno u Njemačkoj!

Više pogledajte na rknexe.hr

18/03/2021

Nakon trijumfa protiv Vojvodine u Novom Sadu, NEXE je večeras svladao dvostrukog europskog prvaka Vardar iz Skopja s 36:32.

Furiozno i gotovo nestvarno otvaranje utakmice donijelo je u 7. minuti utakmice vodstvo Gromovima od 5:0. Vardar se tada budi i za isto toliko minuta vraća utakmicu na početak ( 5:5). Do kraja poluvremena uspijevamo se ponovno odvojiti na tri pogotka prednosti, no Vardar opet koristi naše greške i dolazi do izjednačenja. Do kraja prvog dijela obje se ekipe izmjenjuju u vodstvu, a na odmor ipak Gromovi odlaze s minimalnom prednošću (15:14). U nastavku ponovno vrlo dobra igra naših rukometaša koji su polako dizali prednost, Vardar je držao priključak ali ovoga puta Gromovi su uspjeli izdržati i 5 minuta prije kraja otići ponovno na +5, a malo zatim nakon što je Dibirov promašio sedmerac i na najvećih +6 ( 34:28). Bila je to prednost koja je omogućila mirnu završnicu našim rukometašima koji su na koncu mogli slaviti i s većom razlikom, no ovoj velikoj pobjedi nipošto ne treba gledati u zube. Uzeli smo u Našicama još jedan veliki skalp i pokazali da novi sustav igre koji je uveo trener Branko Tamše polako sjeda na svoje mjesto i donosi rezultate. Vrhunska igra u obrani koja je omogućila našem vrataru Morenu Caru da upiše velikih 16 obrana, Mihailo Radovanović skinuo je dva sedmerca, a u fazi napada najefikasniji su bili Janko Kević i Halil Jaganjac s po 8 postignutih pogodaka, izuzetno raspoloženi Pribetić dodao je 6. Jelinić, Vida i Tomić zabili su po 3, Bakić i Jaman postigli su po 2, a jednom se u listu strijelaca upisao i današnji slavljenik Dorian Markušić koji se za rođendan počastio jednim pogotkom. Nova, velika, kolektivna pobjeda protiv super kvalitetnog Vardara, ekipe protiv koje redovito igramo tvrde i do kraja neizvjesne utakmice. Večeras, na sreću nije bilo tako i bodovi zasluženo ostaju u Našicama.

Do kraja grupne faze preostaje nam još gostovanje u Zaporozhyu, a s ovom pobjedom odškrinuli smo vrata direktnog plasmana u četvrtfinale SEHA Gazprom lige.

Bravo Gromovi !!

13/03/2021

NEXE je i u drugom ovosezonskom srazu bio bolji od Vojvodine, ovoga puta na gostovanju u Novom Sadu pobijedivši s 26:21. Obje su ekipe igrale nekompletne, u redovima NEXE nije bilo Jaganjca i Bakića koji su na reprezentativnim zadacima, Tamše na dispoziciji nije imao ni Rodina, a u igru nisu ulazili ni Tomić ni Mrđenović   Sam početak utakmice protekao je u gotovo poravnatom omjeru snaga, no ipak nešto bolji dojam i laganu dominaciju pokazivali su naši rukometaši. Doduše, opet uz dosta tehničkih grešaka i čistih promašaja u napadu, ali uz nešto agresivniju igru u obrani u nekoliko smo navrata imali prednost od tri pogotka. U tim trenucima nismo uspjeli prelomiti utakmicu, naprotiv manjak koncentracije ponudio je domaćinu prigodu da poravna rezultat što su do poluvremena i učinili. U nastavku puno bolja igra, odmah otvaramo serijom 2:0, a u 45. minuti Mileta zabija za najveću prednost (17:21), a pet minuta kasnije danas super raspoloženi Janko Kević diže na plus 5. Do kraja susreta Gromovi su rutinski držali prednost i na kraju zasluženo slavili. Najefikasniji igrač u našičkoj ekipi bio je Janko Kević sa 7 postignutih pogodaka (4 iz sedmeraca), Marin Jelinić zabio je 5, a Borna Manci Mičević 4. Vratar Mihailo Radovanović odradio je cijelu utakmicu i skupio 8 obrana uz jedan obranjen sedmerac.

NEXE iz 4 susreta ima dvije pobjede i dva poraza i trenutno je na drugom mjestu s 4 osvojena boda. U idućem kolu, u srijedu 17. ožujka u Našicama dočekujemo Vardar što će biti pravi test za prvu utakmicu osmine finala EHF Europske lige protiv Rhein Neckar Löwena.

Bravo gromovi!!

07/03/2021

NEXE je pretrpio i drugi poraz u nastavku SEHA Gazprom lige. U Našicama je slavio ukrajinski prvak Motor Zaporozhye, iako su Gromovi vrlo dobro odigrali prvih 30 minuta utakmice i na odmor otišli s 2 pogotka prednosti.

Odlično smo otvorili utakmicu, poveli s 3:0 i u nekoliko navrata imali čak i pet pogodaka prednosti. Do odmora NEXE je bio ravnopravan suparnik i vrlo se dobro držao protiv vrlo snažne i super brze ukrajinske ekipe.

U nastavku uspijevamo održavati prednost, no samo prvih pet minuta. Motor pojačava tempo i kažnjava našu slabu igru u napadu i u 35. minuti utakmice opet smo bili na početku (19:19). Nakon toga uslijedilo je razdoblje igre kojega se trener Branko Tamše i pribojavao – crna rupa i raspad u igri kojega nemilosrdno kažnjavaju gosti i prelaze u vodstvo. U 39. minuti ostajemo bez dva igrača koja moraju odraditi dvije minute kazne i Motor odlazi na +3. Gromovi se unatoč lošoj situaciji nisu predavali, ali nedostajalo je i malo sportske sreće. Saša Barišić Jaman, koji je do tada zabio sva četiri sedmerca ovoga puta promašuje, a nedugo za njim sedmerac ne uspijeva realizirati ni Fran Mileta. Tomić pokušava zabiti na prazan gol, no lopta ne ulazi u mrežu. Deset minuta prije kraja bili smo na još uvijek dostižnih minus dva, no Motor radi strašnu seriju 10:3 i završava utakmicu s 28:35.

27/02/2021

Približivamo se samom kraju natjecanja po grupama EHF Euro lige, preostalo je odigrati još samo jednu utakmicu posljednjeg 10. kola. RK Nexe je ispunio cilj, plasman u daljnju fazu natjecanja je osiguran i prije prošlog kola, no rasplet se tek nazire.

Gromovi su osigurali četvrto mjesto u skupini C, posljednje koje vodi u osminu finala. Iz EHF-a je stigla odluka o raspodjeli bodova iz utakmica koje nisu odigrane prema kojoj bi u našoj skupini dva boda upisao Magdeburg, a četiri moskovski CSKA. U slučaju pobjede nad Montpellierom u utorak, RK NEXE bi preskočio Francuze i popeo se na treće mjesto. U osmini finala Našičani se križaju s grupom D gdje je vodeći Rhein Neckar Löwen, tako da će u slučaju da ostanu četvrti za prolazak u četvrtfinale morati biti bolji od super moćnog Bundesligaša. Pobjedom u Francuskoj, mogući protivnici NEXE-a u osmini finala bit će danski GOG ili švicarski Kadetten Schaffhausen, ekipa koja je izbacila Gromove iz Kupa EHF 2009. godine u 3. kolu.

Kako će se rasplesti čitava situacija doznat ćemo u utorak navečer, a do tada se okrećemo našoj ekipi koja odrađuje posljednje treninge uoči polaska na jug Francuske.

26/02/2021

Konačno su i naši mladi rukometaši dobili priliku ponovno trenirati i zaigrati na svom terenu. Uz striktno poštivanje svih epidemioloških mjera, u nedjelju će tako biti odigrane prvenstvene utakmice 11. kruga Prve hrvatske rukometne lige U17. Prvi će na teren sportske dvorane OŠ kralja Tomislava u 9 sati ekipe Osijeka i Valpovke. S početkom u 10,15 igrat će NEXE i Feniks, u 11,30 sastaju se Feniks i Valpovka, a u 12,45 igrat će NEXE i Osijek.

Sukladno naputku Stožera civilne zaštite Osječko – baranjske županije, utakmice će biti odigrane bez gledatelja. Ulaz u dvoranu bit će omogućen samo igračima i trenerima, odnosno osobama koje su u zapisniku, a svi ostali (roditelji, vozači, predstavnici klubova) neće moći u prostor dvorane. Za sve četiri utakmice stoga će biti osiguran live stream na YouTube kanalu RK NEXE, tako da će se sve utakmice moći pratiti uživo.

23/02/2021

Večerašnja utakmica započela je minutom šutnje, za na žalost, iznenada i prerano preminulog Zlatka Saračevića – najboljeg desnog vanjskog svih vremena, iznimnog rukometaša, sjajnog trenera i prije svega velikog čovjeka. Ljudinu, koja bi zasigurno uživala večeras u dvoboju Gromova i Zbornaje komande.

Kakva utakmica! Šezdeset minuta rovovske bitke, ginulo se za svaku loptu i na kraju apsolutno zasluženo NEXE je upisao novu veliku pobjedu. U Našicama je pao i CSKA, super jaka ekipa koja je demonstrirala svu raskoš modernog i ultra brzog rukometa. A upravo takav rukomet prikazali su večeras i igrači RK NEXE-a, žestoka igra u obrani i sjajni vratari koji su opet bili na visini zadatka. Moreno je upisao velikih 15, a Mihailo je dodao dvije, ali super važne u samoj završnici večerašnjeg trilera. U napadu puno toga nije najbolje funkcioniralo, poglavito u prvom dijelu utakmice koji je obilovao tehničkim greškama. Kažnjavali su to izvrsni Rusi koji su na vratima ponovno imali iznimno raspoloženog vratara. Dmitry Kuznetzov večeras je upisao čak 16 obrana no ni to nije bilo dovoljno – sportska sreća ovaj je put bila na strani domaćina.

U ludoj i super napetoj završnici, čije se režije ne bi posramio ni sam Alfred Hitchcock. Rusi su u posljednji napad, 18 sekundi prije kraja, krenuli bez vratara 7 na 6 i vrlo brzo uspjeli poravnati na 31:31. Našičani vuku brzi centar i nekoliko sekundi prije zvuka sirene pitanje pobjednika hladnokrvno rješava Mario Tomić pogotkom s centra u prazna vrata. Slavlje je moglo početi – još jedan veliki skalp i četvrta pobjeda u nizu. Bravo Gromovi – bravo Branč!!

U utorak RK NEXE gostuje u Francuskoj, preostalo je za odigrati još jedno kolo grupne faze – mogu li Gromovi nastaviti ovaj sjajan niz? Pa zašto ne!? Večeras slavimo, sutra je dan odmora, a onda se idemo pripremiti za super moćni Montpellier. Bravo dečki !!

RK Nexe – HC CSKA 32: 31 (14:14)

Dvorana OŠ kralja Tomislava, Našice

Suci: Ozren Bačković, Mirko Palačković

Delegat: Jovan Popadić

RK Nexe: Bakić 1, Eter, Mileta 5, Barišić Jaman 3, Car, Radovanović, Jelinić 2, Vida 1, Manci Mičević 1, Blažević 1, Severec, Kević 6, Tomić 2, Jaganjac 6, Markušić 4, Pribetić

Trener: Branko Tamše

HC CSKA: Nikolaenkov 2, Leukhin 3, Fokin 5, Vinogradov 2, Ryabov, Chernetsov, Dereven, Belevtsov 2, Jaanimaa 1, Vorobev 2, Soroka 4, Ilchenko 5, Kireev, Astrashapkin 5, Kuznetsov, Klimavets

Trener: Velimir Petkovic

Sedmerci: RK Nexe 3/3, HC CSKA 4/5

Isključenja: RK Nexe 16 minuta (Jaganjac, Jelinić, Tomić, Manci Mičević, Blažević x2, Severec, Pribetić), HC CSKA 10 minuta (Ilchenko, Vinogradov, Vorobev x2, Jaanimaa)