11/06/2019

VEZANI TEKSTOVI
04/06/2019

U organizaciji ŽOK-a Našice, a pod pokroviteljstvom Grada Našica i Sportske zajednice Grada Našica, u nedjelju je u Sportskoj dvorani OŠ kralja Tomislava održan međunarodni “Antunovski turnir u odbojci Našice 2019.” Turnir je održan u sklopu Programa proslave Dana Grada Našica, a nakon pozdravnih riječi predsjednika kluba Danka Justića, turnir je otvorenim proglasio zamjenik gradonačelnika Hrvoje Šimić.

Na turniru je nastupilo 6 ekipa iz Hrvatske i BiH. Prvo mjesto osvojila je ekipa Đakova koja je u finalu svladala ekipu Belišća. Treće i četvrto mjesto zauzele su dvije ekipe iz susjedne BiH Napredak (Odžak) i Kula (Gradačac). U susretu za 5. mjesto domaća je ekipa Našica svladala ekipu Bjelovara. Pregled rezultata svih odigranih utakmica:

Finale: Đakovo – Belišće 2:0

Za najbolju obrambenu igračicu turnira proglašena je Anđelka Jazvić (ŽOK Napredak), najbolja napadačica je Nikolina Filipović (ŽOK Belišće), najbolja tehničarka je Marija Tilman, a za najbolju igračicu turnira proglašena je Zdenka Babić, obje iz ŽOK-a Đakovo. Pehare, medalje i pojedinačne nagrade te prigodne poklon pakete uručio je dopredsjednik kluba Berislav Vulić.

15/04/2019

Bogat odbojkaški vikend

Prošli vikend je bio poprilično aktivan za našičke odbojkašice. U subotu, 13. 04., u Valpovu je održan 4. MiniVolley. Nastupilo je tridesetak igračica Ženskog odbojkaškog kluba Našice i to u Mini i Maloj odbojci.

U Nedjelju, 14. 04. ŽOK Našice II je nastupio u Osijeku te rezultatom 0:3 u setovima porazio domaće odbojkašice.

3. liga, Osijek

OK Agrotehnika II – ŽOK Našice II 0:3 (6:25, 20:25, 15:25)

Isti dan, na domaćem terenu našičke su odbojkašice ugostile odbojkaški klub iz Valpova te izborile uvjerljivu pobjedu od, također, 3:0 u setovima.

2. liga, Našice

ŽOK Našice – OK Valpovka 3:0 (25:19, 25:16, 25:14)

08/04/2019

Nova pobjeda našičkih odbojkašica

Točno u podne počeo je susret mladih ekipa ova dva Kluba u dvorani vinkovačke Gimnazije. U prvih deset poena utakmice bilo je vidljivo u kojem pravcu će se stvari razvijati. Napadačkim servisom, čvrstim blokom, kvalitetnom obranom te efikasnim kontranapadom našičanke su ostavile domaću ekipu u prvom setu na samo 14 poena.

Drugi je set odigran furiozno tako da se domaće igračice nisu uspjele snaći niti pronaći odgovor na igru gostiju. Sve igračice s klupe ušle su u igru i postizale poene jednako kao i početna postava. Vinkovčanke su ostale na samo 6 poena. Tek u trećem setu proradile su dvije najbolje napadačice domaćih, a sve je trajalo do 14:14. Iako u kombiniranom sastavu, našičanke prihvaćaju izazov i podižu razinu igre što rezultira prvom set – meč loptom na 24:17. Vinkovčanke uspijevaju rezultatski ublažiti ovaj set na 20:25.

Osvojenim bodovima ŽOK Našice se pomakao s 3. na 2. mjesto prvenstvene ljestvice.

Pohvala igračicama za ozbiljan pristup, borbu za svaku loptu i kvalitetu prikazane igre! Posebnu zahvalu zaslužuju stalne navijačice, pratiteljice i pomagačice na svim utakmicama!

Liga za plasman od 1. – 6. mjesta, 8. kolo

ŽOK Vinkovci II – ŽOK Našice II 0:3

(14:25, 6:25, 20:25)

03/04/2019

Našičke odbojkašice odlične i ovaj vikend

Nakon prvenstvene stanke, prošli vikend odvijala su se natjecanja mlađih kategorija, nastavljeno je ligaško natjecanje. Drugoligaška ekipa bila je slobodna ovo kolo zbog neparnog broja ekipa. U Slavonskoj ligi u goste je došla ekipa iz Belišća. Ovo je četvrta međusobna utakmica u tekućoj sezoni, a ostvarena je i treća pobjeda u nizu.

Jedini poraz ŽOK Našice II doživio je na početku Slavonske lige jesenas u Belišću rezultatom 3:1. Kao i u prvoj utakmici u Belišću u Ligi za prvaka ponovili su rezultat (3:0), ali i dominaciju u igri. Igračice Belišća bile su ravnopravne u jednom dijelu prvog seta, vodile u početku trećeg seta i to je bilo sve od njih. Sve ostalo bilo je na strani domaćih odbojkašica.

Ovim rezultatom našičanke su povećale bodovnu razliku na tablici sa 6 na 9 bodova. S dosad osvojenih 14 bodova našičanke čvrsto drže treće mjesto na prvenstvenoj ljestvici, prva i druga ekipa bolje su za samo 2 boda. U preostale tri prvenstvene utakmice pokušat će ostvariti pomak prema gore i osvojiti poziciju više. Sljedeće kolo, subota 06. 04., su na gostovanju u Vinkovcima.

Liga za plasman od 1. – 6. mjesta, 7. kolo

ŽOK Našice II – OK Belišće II 3:0

(25:21, 25:16, 25:22)

06/03/2019

Proteklog vikenda Ženski odbojkaški klub bio je domaćin osječkim odbojkašicama. Sva tri boda osvojena su bez izgubljenog seta. Sve igračice upisane u zapisnik odigrale su svoju dionicu u ovoj utakmici.

U svakom od tri odigrana seta stvorena je velika prednost u prvom dijelu, što su našičanke iskoristile za davanje prilike igračicama s klupe, a one su svoje prilike odlično iskoristile. Nešto više poena u takvim situacijama iskoristile su gošće u prvom i trećem setu i ublažile veliku rezultatsku razliku u poenima.

Sa četiri pobjede i 11 osvojenih bodova ŽOK Našice i dalje čvrsto drži vodeću poziciju na prvenstvenoj ljestvici, raduju se novim utakmicama i novim izazovima. Jedan takav je pred njima u nadolazećem vikendu s OK Lingom na njihovom terenu u Osijeku.

3. liga – Slavonska liga, 1. – 6. mjesto, 4. kolo, Našice

ŽOK Našice II – OK Agrotehnika II Osijek 3:0

(25:19, 25:8, 25:20)

Druga ekipa vukovarskog Superligaša, trenutno 4. na tablici, odnijela je cijeli plijen, osvojila sva tri boda, a malo je nedostajalo da bude i obrnuto. Rezultat prvog seta najbolje govori kakva se borba u njemu vodila do samog kraja, otišao je na stranu sretnijih Vukovarki. U drugom setu vidjelo se koliko se to odrazilo na domaće odbojkašice. Promijenile su ponešto u postavi u startu trećeg seta i to je donijelo rezultat. Smanjile su na 2:1 u setovima. Dobrom igrom nastavljaju i u četvrtom setu, izjednačenom do 20-og poena. Našičanke ipak ne uspijevaju zaustaviti zadnji napad gošći i umjesto izjednačenja na 24:24 i prilike da poravnaju na 2:2 u setovima, set završava 25:23 i ukupno 3:1 za gošće.

Nakon ove utakmice Ženski odbojkaški klub Našice podvlači ono bitno:

• povratak u ekipu nekoliko igračica koje nisu dugo nastupile, a za njihov puni doprinos treba vremena i strpljenja,
  • veliki doprinos u igri najmlađih igračica (2004., 2005. godište) koje nose sve veći teret i osvajaju važne poene,
  • utakmice s ekipama iz gornjeg dijela tablice igraju se sa sve manje padova u igri i očekuju se bolje igre i rezultati u nastavku prvenstva.

Slijedi gostovanje kod prvoplasirane ekipe OK Čepin na njihovom terenu sljedeći vikend.

2. HOL – istok, 12. kolo, Našice

ŽOK Našice – ŽOK Enna Vukovar II 1:3

(24:26, 12:25, 25:20, 23:25)

MiniVolley Valpovo, 03. ožujka 2019.

Treće okupljanje međunarodne odbojkaške lige za djecu do 13 godina održalo se u Valpovu prošli vikend. Našičanke su nastupile u dvije kategorije, Mini odbjka (do 11 god.) i Mala odbojka (do 13 god.), sa po dvije ekipe u svakoj kategoriji. Treći nastup na ovom turniru pokazuje da najmlađe odbojkašice uče i napreduju. Rezultat: ne broje se pobjede niti porazi, već dobri nastupi.

27/02/2019

ŽOK Našice aktivan i prošli vikend

U Osijeku je održan kadetski turnir 2. faze natjecanja u Prvenstvu SiB. Ovo je prvi turnir razigravanju od 9. mjesta nadalje.

OK Agrotehnika – OK Belišće 0:2

Kadetkinje Belišća drže prvu poziciju nakon prvog turnira, korak iza njih su igračice osječke Agrotehnike, što je i očekivano jer su to ekipe u kojima je bilo najviše igračica kadetskog uzrasta (do 17.godina). Našičke odbojkašice su zbog bolesti više igračica bili prisiljeni nastupiti s ekipom mlađih kadetkinja (do 15. godina). U ovakvom sastavu ostvarili su očekivani rezultat pobjedivši ekipu iz Tenje koja je velikom borbenošću uzela set Belišću, a umalo i Agrotehnici. Našičke igračice, iako mlađe, ravnopravno su igrale sve do završnice seta s dvije prvoplasirane ekipe, što ipak daje nadu da bi u drugom turniru mogle učiniti i nešto više te se umiješati u borbu za 9. mjesto. Očekuje se da će dobar dio igračica koje nisu mogle nastupiti na ovom turniru (njih 8), biti zdrave i sposobne odigrati sljedeći za mjesec dana.

U Požegi je odigran turnir Mlađih kadetkinja (2004. i ml.) u grupi N, 3. faza Prvenstva SiB. Domaćin ŽOK Vallis Aurea, ŽOK Osijek, ŽOK Ferivi Višnjevac i ŽOK Našice borili su se za dva mjesta koja vode na završni turnir Prvenstva SiB.

ŽOK Vallis Aurea – ŽOK Ferivi Višnjevac 2:0

Favorit ove skupine, ŽOK Osijek, ostvario je očekivano prvo mjesto, tek nešto teže od očekivanog – dobio je domaću ekipu koja je iskoristila prednost domaćeg terena i osvojila drugo mjesto plasiravši se na finalni turnir kao i na Državno prvenstvo. Ekipa Ženskog odbojkaškog kluba Našice bila je u poziciji za nešto više protiv Višnjevčanki, no nakon izjednačenja nisu uradili ništa više i treći set su uvjerljivo dobile protivnice. Šanse je bilo i u srazu s domaćom ekipom, no našičanke su stale na 22:20 u prvom setu i na tome i ostale. Šansa za plasman na Državno prvenstvo još postoji, a odbojkašice Našica ju mogu iskoristiti na turniru za plasman od 5. – 8. mjesta krajem ožujka.

18/02/2019

Vinkovačke mlađe kadetkinje bile su odličan takmac u ovoj domaćoj utakmici. Prva dva seta bila su identična u kretanju rezultata kao i u završnom broju osvojenih poena. Domaća ekipa stvarala bi prednost od 4 – 6 poena, gošće stizale, da bi našičanke odigrale bolju završnicu i osvojile oba seta rezultatom 25:18. Treći set rade previše grešaka, gošće to koriste, uvjerljivo vode, no domaćini stižu na 20:20, ali ipak ne koriste priliku… 25:22 za Vinkovčanke i rezultat je smanjen na 2:1 u setovima.

Četvrti je set najvećim dijelom sličan prvom i drugom, osim završnice. Kad se činilo da je sve riješeno, našičanke čine nekoliko uzastopnih grešaka, od servisa, napada, a naročito nekoncentriranim postavljanjem u fazi obrane. Na 23:23 presuđuje jedna greška gostujućih igračica, prava obrana domaćih odbojkašica i lucidnost tehničarke na zadnjoj lopti u napadu.

Ovom pobjedom, trećom u nizu, ŽOK Našice 2 drži vodeću poziciju na prvenstvenoj ljestvici za prvaka Slavonske lige.

Sljedeći vikend na redu su turniri Prvenstva SiB za kadetkinje i mlađe kadetkinje, prvenstvo se nastavlja za dva tjedna, a u goste dolazi osječka ekipa Agrotehnika II.

Liga za plasman od 1. – 6. mjesta, 3. kolo

ŽOK Našice II – ŽOK Vinkovci II 3:1

(25.18, 25:18, 22:25, 25:23)

Gostovanje kod ekipe koja čvrsto drži 3. mjesto na prvenstvenoj ljestvici donijelo je bolju igru našičankama i rezultat nego sraz s istom ekipom na domaćem terenu. U dvorani bitno drugačijoj od one u kojoj trenira ŽOK Našice nastupa, u proteklih nekoliko sezona nisu uspjele osvojiti niti set, čak i kad su nastupale kompletnije i u jačem sastavu. Prvi osvojeni set protiv ovako iskusne ekipe na njihovom terenu za odbojkašice Našica je znak pomaka. Uz veliku borbenost, napredak se vidi i u kvaliteti igre znatno podmlađene ekipe.

U prvom setu našičanke su držale ritam s domaćinom do sredine seta, bile na 12:12, nakon toga servis domaćina je prejak, napad ubojit, a broj grešaka gostujuće momčadi sve veći. Drugi set gošće drže od početka, pa sve do neizvjesne završnice. Teško zadržavaju veliko vodstvo, no uz malo sreće osvajaju drugi set. Treći set gošće počinju agresivnim servisom i dobrim kontranapadom, vode 3:0, nastavljaju na 6:3, a onda domaće igračice rade preokret i praktički bez greške uvjerljivo osvajaju taj i četvrti set, gotovo na isti način.

Sljedeći vikend slobodni ŽOK Našice je slobodan od prvenstvenih obveza, igraju se turniri kadetkinja i mlađih kadetkinja, dok za dva tjedna slijedi nastup na domaćem terenu. U goste dolazi mlada ekipa Superligaša iz Vukovara.

2.HOL – istok, 11. kolo, Antunovac

ŽOK Vitez11 – ŽOK Našice 3:1

(25:15, 23:25, 25:12, 25:13)

11/02/2019

Na gostovanju u Belišću druga ekipa ŽOK-a Našice ostvarila je značajnu pobjedu u ligi za prvaka Slavonske lige nad uvijek „neugodnim” domaćinima rezultatom 0:3. U prvom i trećem setu bila je to jednosmjerna utakmica, našičke igračice dominirale u svim elementima odbojkaške igre, uz borben i ozbiljan pristup. Drugi set donio je niz grešaka, od servisa, prijema, napada, no najvažniji dio, neizvjesna završnica, odrađena je kvalitetno i rezultat nije izostao niti u tom setu.

Konačni rezultat susreta uvjerljiva je pobjeda s maksimalnih 3:0, što uz osvojene bodove iz prvog kola donosi trenutno prvo mjesto na prvenstvenoj ljestvici. Sljedeći vikend našičankama u goste dolazi ekipa ŽOK Vinkovci II.

Liga za plasman od 1. do 6. mjesta, 2. kolo

OK Belišće II – ŽOK Našice II 0:3

(8:25, 26:28, 12:25)

Prvo kolo drugog (proljetnog) dijela prvenstva dovelo je u goste podmlađenu ekipu prošlogodišnjeg prvoligaša – odbojkaškog kluba „Đakovo”. Domaća ekipa, također je značajno podmlađena, još uvijek nekompletna i neuigrana što se i vidjelo odmah u početku utakmice. Kako je utakmica dalje odmicala, stvari su više sjedale na svoje mjesto.

U prva dva seta gošće su agresivnim servisom odvojile našičanke od mreže tako da nisu uspjele uspostavili dovoljno kvalitetnu igru u fazi napada, dok servis domaćina nije predstavljao prevelik problem za njihov prijem. U trećem setu proradio je servis kod našičanki, popravili su obranu i uz efikasan blok i kotranapad stvorili prednost od 6 poena koju drže sve do 20. poena. U samoj završnici gošće anuliraju prednost domaćina, izjednačuju i na kraju zasluženo osvajaju set i ukupnu pobjedu.

Sljedeći vikend ŽOK Našice gostuje kod trećeplasirane ekipe ŽOK Vitez11 u Antunovcu.

2. HOL – istok, 10. kolo, Našice

ŽOK Našice – OK Đakovo 0:3

(14:25, 19:25, 22:25)

04/02/2019

U subotu 2. veljače u dvorani Kralja Tomislava u Našicama održan je treći po redu turnir prvenstva Slavonije i Baranje za mlađe kadetkinje. U prethodna dva turnira našičke odbojkašice osigurale su svoj plasman između 12 ekipa, pa su na ovom turniru uz njih nastupile i ekipe OK Belišće i ŽOK Nova Gradiška.

Nedolaskom ekipe iz Nove Gradiške, utakmica između ekipe ŽOK Našica i OK Belišća bila je ključna jer su se ekipe borile za 1. mjesto. Prvi set dobile su gošće, koje su bile agresivnije na servisu i u napadu te bolje u obrani. Drugi set donosi bolju igru domaće ekipe, jer djevojke su imale manje grešaka i to dovodi do izjednačavanja rezultata. Iako je treći set započeo vodstvom gostujuće ekipe s rezultatom 13:10, domaće igračice pri samom završetku pokazale su veliku borbenost, odličnim servisima i reakcijama na mreži napravile preokret i dobivaju set 15:13. Završnim rezultatom 2:1 našičke odbojkašice osvajaju prvo mjesto u ovoj grupi. One će tako zajedno sa drugoplasiranom ekipom Belišća nastupiti za tri tjedna, gdje će se svaka od ekipa u novoj grupi od 4 ekipe boriti za finale prvenstva Slavonije i Baranje.