18/06/2019

NK "Omladinac" niza novi član 2. ŽNL Našice

U nedjelju u Nizi je odigrana uzvratna nogometna utakmica Kvalifikacija za popunu 2. ŽNL Našice. Zbog nevremena sa tučom koje se bilo obrušilo nad Nizom i okolicom utakmica je kasnila 15-tak minuta. Utakmica je završila kao i prva – 3:1 u korist NK „Omladinac” Niza.

Strijelci su bili Filip Kuzminski u 13 minuti, Mihael Mihić u 53, te Silvester Misbrener u 75 minuti, a za goste strijelac je bio Alen Bračun u 89 minuti. Obje utakmice odsudila je sudačka trojka Matija Horvatek, Nikola Bančić i Leo Knežević. Unatoč, na početku kiši i ledu, skupilo se više od 200 gledatelja koji su pratili ovaj susret. NK „Omladinac” Niza kao pobjednik kvalifikacija stekao je pravo nastupa u 2. ŽNL Našice od jeseni, a NK „Polet” Bokšić ispada u niži rang Ligu NS Našice. Zanimljivo da je ekipa iz Bokšića samo prije godinu dana u ovo vrijeme slavila naslov prvaka u 2. ŽNL Našice, a sada je ispala rang niže.

Veterani NK „Omladinac” Niza nastupili su na turniru veteranskih nogometnih ekipa u Kondriću nedaleko Đakova. U prvom utakmici bili su bolji minimalno 1:0 od ekipe domaćina NK „Rekord” Kondrić, u finalu od ekipe Pazarište istim rezultatom. Strijelac oba gola je bio Franjo Bodakoš. Uz navedene ekipe nastupili su još i veterani NK „Mladost” iz Ivanovaca Gorjanskih, koji su završili četvrti,a domaćin je bio treći. Turnir je održan pod pokroviteljstvom Općine Trnava u sklopu „Bonavite” turističko gospodarske manifestacije vinogradara i vinara Slavonije i Baranje, kao dio pratećih priredbi „Đakovačkih vezova”.

VEZANI TEKSTOVI
12/06/2019

U nedjelju 9.6. je odigrana prva nogometna utakmica kvalifikacija za popunu 2. ŽNL Našice u Bokšiću, a gdje su se sastali pretposljednja ekipa 2. ŽNL domaći NK Polet i gostujući NK Omladinac iz Nize trećeplasirana ekipa ove sezone u Ligi NS Našice. Pred 300-tinjak gledatelja bolja je u prvoj utakmici bila gostujuća ekipa rezultatom 1:3 (0:1).

Strijelci za domaće Luka Mataija u 70. minuti, a za goste Mario Pranješ u 24. minuti, Filip Kuzminski u 75. i Mihael Mihić u 85. minuti. Ove nedjelje 16.6. od 17.30 sati slijedi uzvrat u Nizi. Pobjednik stječe pravo nastupa slijedeće sezone u 2. ŽNL Našice, a poražena ekipa u nižoj Ligi NS Našice. Poziv svim nogometnim zaljubljenicima da poprate ovu nogometnu utakmicu.

04/06/2019

NK Našk u Trećoj hrvatskoj nogometnoj ligi

Nakon utakmice sa ekipom iz Otoka Našičani su si osigurali sljedeću sezonu u Trećoj hrvatskoj nogometnoj ligi. Nogometaši NK Našk-a u prvenstvenoj utakmici posljednjeg 26. kola Međužupanijske  nogometne lige Slavonije i Baranje svladali ekipu Otoka s 2:1.

Utakmica je krenula pogotkom kapetana i trenera NK Našk-a Maria Barišića u 28. minuti, no izjednačenje je slijedilo ubrzo pa je već nakon samo tri minute igre NK Otok zabio. Nakon poluvremena odlučujući pogodak bio je onaj Renata Lukačića koji je Našičane pretvorio u trećeligaše. Bio je ovo najbolji poklon klubu za njihovu 100 godišnjicu postojanja, a Nogometno središte Našice ovom pobjedom po prvi će puta u povijesti imati dva trećeligaša.

04/06/2019

Nogometni klub Đurđenovac već je predzadnjom utakmicom osigurao naslov prvaka 2. ŽNL, pa je nedjeljna utakmica protiv NK Omladinac Vukojevci bila samo potvrda ovog naslova. Ovaj klub je do sada, od osnivanja 2. ŽNL Našice, najviše puta, čak četiri, osvojio naslov prvaka navedenog ranga natjecanja.

Prvi puta (sezona 2006./07.) klub se nije uspio plasirati u veći stupanj natjecanja izgubivši kvalifikacije u susretima sa NK Mladost Đakovačka Satnica, dok iduća dva puta (sezone 2010./11. i 2013./14.) plasiraju se u 1. ŽNL Osječko – baranjsku boljim rezultatima u kvalifikacijskim ogledima sa NK Slavonija Punitovci (2011.) te NK Šokadija Strizivojna (2014.). Sezone 2016./17. ispadaju iz 1. ŽNL u niži stupanj natjecanja, te se već nakon druge sezone kao prvak 2. ŽNL Našice, po prvi puta direktno bez dodatnih kvalifikacija, vraćaju u 1. ŽNL Osječko – baranjsku.

„Ovim putem se zahvaljujemo svim prijateljima, donatorima i sponzorima kluba koji su nas pratili u odličnom rezultatu, a ponajviše Općini Đurđenovac kao našoj stalnoj financijskoj i logističkoj potpori tijekom godine.” – poručili su iz kluba.

03/06/2019

Jučer je u Razbojištu odigrano zadnje kolo LNS Našice, a u Razbojištu je domaćin NK Vuka ugostio NK Vihor 2 iz Jelisavca. Utakmica je završila pobjedom gostiju rezultatom 0:6. Prije same utakmice upriličena je svečanost podjele novih nogometnih dresova koji su, zahvaljujući inicijativi člana kluba Perice Perića, donirani od strane Osječko – baranjske županije.

Također, bivši igrač NK Vuke Jonatan Kubena je nesebično izašao u susret te pomogao klubu ispisom natpisa i brojeva na dresove. Te iste dresove netom prije utakmice igračima je uručio predsjednik NK Vuka Ivica Buljan. On se, također, zahvalio svima na realizaciji ove sportske opreme.

Rezultati 21. kola:

01/06/2019

Danas, subota 1. lipnja u 17,30 sati na stadionu NK Našk u Našicama odigrati će se 26. kolo MŽNL utakmica između domaćina NK NAŠK i NK Otok. Prije nekoliko tjedana kormilo NK Naška preuzeo je kapetan/trener Mario Barišić i od tada Našičani su ubilježili 2. pobjede i jedan remi te 8 postignutih golova i samo jedan primljen.

Iz Naška poručuju…

Jako dobra igra i pozitivan rezultat u sve tri utakmice vratile su nas u sedlo i zadržali smo sve u svojim rukama pred utakmicu 26. kola, zadnjeg kola sezone 2018/2019 u MŽNL!

Ove 3 utakmice bile su jako bitne da nakon šokantnog poraza od Šokadije vratimo ritam i zadržimo nadu za plasmanom u 3.HNL Istok u sljedećoj sezoni. Nakon Što je Cibalija dobila licencu za 2.HNL i nakon što je BSK osigurao opstanak u 2. HNL postalo je jasno da prva 4. mjesta iz MŽNL vode u 3.HNL sljedeću sezonu. Mi smo tu, na 5. mjestu dok nas od 4. dijeli samo bod. Zvijezde su htjele da u zadnjem kolu na megdan NAŠK-u dolazi izravni konkurent NK Otok. Pobjedom ostvarujemo svoju veliku želju, povratak u 3.HNL. Mi to možemo!

Lijep je pogled na tablicu uoči ove utakmice nakon odrađenog teškog gostovanja u Meci, gdje smo odigrali maestralno pobijedivši u gostima 0:3, sa hattrickom Lukačića, gdje je cijela momčad odigrala jako dobru tekmu. Tom pobjedom zadržali smo veliku neizvjesnost prvenstva, tko je posljednji putnik u 3. HNL Istok, tko će čekirati kartu u subotu u Našicama, NAŠK ili Otok. Momčad se priprema punom parom, ekipa se sprema za tekmu sezone, sve je podređeno ovim “kvalifikacijama”!

Upravo zbog svega spomenutog lijepa prilika da dođete danas i podržite NK Našk kako bi se put prema gore učinio što lakši…

Sretno svima…

06/05/2019

MNK Našice u borbi za ulazak u 1. HMNL

Nakon odlične utakmice protiv MNK Slatina, prošlog tjedna, u kojoj su Našičani slavili s pobjedom od 9 golova razlike, MNK Našice spreman je za prvi dvoboj kvalifikacija za 1. Hrvatsku malonogometnu ligu. Utakmicu protiv MNK Olmissum Omiš Našičani će odigrati sutra, 7.svibnja u 20:30 sati u Dvorani kralja Tomislava u Našicama. Gosti su u nedjelju odigrali prvu utakmicu kvalifikacija u kojoj je MNK Olmissum Omiš preokretom u završnici susreta pobijedio MNK Futsal Pulu (2-1) u Omišu. Gosti su prema dosadašnjim utakmicama i spremnosti igrača sigurno prvi favoriti kvalifikacija i ekipa koja je premoćno osvojila 2.HMNL – Jug.

MNK Našice – MNK Olmissum Omiš

Utorak, 7. svibnja 2019., 20:30 h

Spektakl zagarantiran, mjesto zbivanja poznato – dođite i podržite naše dečke u borbi za 1.HMNL!

02/05/2019

Početak tjedna obilježila je fenomenalna pobjeda Malonogometnog kluba Našice, u kojoj su s čak 9 pogodaka bili bolji od kluba iz Slatine i tako si osigurali naslov prvaka. U susretu posljednjeg kola 2.HMNL-istok, Našice su ugostile Slatinu s ciljem ostvarivanja naslova prvaka. Našička dvorana bila je skoro pa puna, kako domaćih navijača tako i velikog broja navijača protivničkog kluba. Već se na poluvremenu moglo predvidjeti kako će završiti utakmica, jer MNK Našice vodio je s četiri postignuta pogotka.

Nakon ovog naslova slijede još bitnije utakmice za plasmanom u prvoligaško društvo, a sve je ovo bio pokazatelj sjajnog rada i rezultata koje su postigli u prošloj godini. Nogometaši MNK Našice sad se pripremaju za dvoboje s MNK Futsal Pula i MNK Olmissum Omiš.

Našice – Slatina 9:0 (4:0)
Strijelci: 1:0 Tomić (4′), 2:0 Tomić (7′), 3:0 Kapraljević (13′), 4:0 Tomić (19′), 5:0 Tomić (22′), 6:0 Ćosić (27′), 7:0 Mihaljević (33′), 8:0 Mihaljević (35′), 9:0 Vulić (36′)

29/04/2019

Danas će se odigrati dugoočekivani dvoboj u posljednjem kolu za odluku o naslovu prvaka. Utakmica počinje u 20:30 h u sportskoj dvorani OŠ kralja Tomislava, a  susret dvije najbolje ekipe u sezoni dat će posljednjeg sudionika kvalifikacija za 1.HMNL. Očekuje nas tvrda i zanimljiva utakmica u koju MNK Našice ulazi kao prvoplasirana momčad s bodom prednosti. Ulaz je besplatan.

25/04/2019

Jučer je u Našicama, 24.4.2019. godine, tradicionalno održan Coca – Cola nogometni kup koji se odigrava u sklopu Sportskih igara mladih. U kategoriji 2004. i mlađe, od 6 prijavljenih ekipa nastupilo je 3 te su međusobno razigrali do konačnog pobjednika – Vugora. Drugoplasirana ekipa bila je ekipa Marinovi marinci.

Rezultati:

Marinovi marinci – Vugori 0:1

Marinovi marinci – Urbarija 6:0

Vugori – Urbarija 5:1

U kategoriji 2001. i mlađe, od 7 prijavljenih ekipa nastupilo je 3 te su, također, međusobno razigrali do konačnog pobjednika – Sokijevih pokemona. Drugoplasirana ekipa bila je ekipa 80%.

Rezultati:

Sokijevi pokemoni – 80% 3:2

Leteće sove – Sokijevi pokemoni 0:0 (3:2 P)

80% – Leteće sove – 3:2

Utakmice su bile dinamične, bilo je puno lijepih akcija, atraktivnih pogodaka, ali i bravuroznih obrana vratara. Natjecanje je prošlo u sportskom ozračju te ekipama koje su se plasirale dalje želimo uspješan nastavak natjecanja na županijskoj razini.