09/08/2019

VEZANI TEKSTOVI
07/08/2019

Vikend u Đurđenovcu obilježio je memorijalni turnir na kojem su nastupile četiri momčadi – domaćin NK Đurđenovac te gosti NK Zagorac Beljevina, NK Sloga Zdenci i NK Iskrica Šaptinovci.

Međusobni susreti odigrani su u nedjelju, dok su finalni susreti igrani u ponedjeljak kad je proglašen i pobjednik. Za treće mjesto snage su odmjerili NK Zagorac 1952 i NK Sloga Zdenci, koja je sa dva pogotka, Luke Zemana i Mihaela Nikolića osvojila treće mjesto. Finalni susret bio je pun napetosti, no iako je Iskrica vodila, NK Đurđenovac u drugom poluvremenu s tri pogotka okrenuo je rezultat i osvojio turnir.

Golove za Đurđenovac dali su Marko Vuković, Filip Stojanović i Marko Runje, dok su za Iskricu zabili Dario Volenik i Domagoj Knežević. Za najboljeg vratara proglašen je Domagoj Žagar, najbolji strijelci bili su Filip Stojanović i Marko Vuković, dok je za najboljeg igrača proglašen Marko Runje iz pobjedničke ekipe.

Ukupni poredak:

1. NK ĐURĐENOVAC
  2. NK ISKRICA, Šaptinovci
  3. NK SLOGA. Zdenci
  4. NK ZAGORAC 1952, Beljevina

05/08/2019

Nakon dugo godina i vladavine NK “Fešk” ove godine domaćini su uspjeli osvojiti prvo mjesto na turniru. Organizatori se zahvaljuju svim sudionicima turnira na fer i korektom ponašanju i na odličnim predstavama na terenu. Čestitaju i sudačkoj trojci Vida/Radačić/Mikičić koji su svoj posao također odradili doista korektno.

Utakmica za 3. mjesto

NK “Sokol” – NK”Zoljan” 6:1

Utakmica za 1. mjesto

NK “Motičina” – NK “Fešk” 2:2 (nakon penala pobjeda Moticine)

U Nizi protekli vikend odigrana dva nogometna turnira

Protekli vikend u Nizi su odigrana dva nogometna turnira. Prvi, 6. ljetni nogometni turnir za pionire u kategoriji U-14, je održan u subotu u organizaciji Dječje športske akademije Niza.

Polufinale:

NK Omladinac Niza – NK Papuk Orahovica 0:3

NK Željezničar Markovac – NK Seljak Koška 8:0

Za treće mjesto:

NK Omladinac Niza – NK Seljak Koška 6:0.

Finale:

NK Papuk Orahovica – NK Željezničar Markovac 3:0.

U nedjelju u organizaciji NK Omladinac Niza održan je 11. po redu Memorijalni nogometni turnir ” Miroslav Knežević – Bujdo” u sjećanje na tragično stradalog igrača i dugogodišnjeg tajnika kluba. Prije početka utakmica ispred spomen obilježja položen je vijenac i zapaljene svijeće u znak sjećanja.

Polufinale:

NK Seljak Koška – NK Mladost Breznica 3:3, nakon penala 7:6 za Seljak.

NK Omladinac Niza – NK Šipovac 2:0.

NK Šipovac – NK Mladost Breznica 2:0.

Finale:

NK Omladinac Niza – NK Seljak Koška 2:2, nakon penala ukupno 6:5 za domaću ekipu koja osvaja turnir

Organizatori turnira se zahvaljuju svim ekipama na dolasku, svim volonterima na organizaciji, te svim sponzorima na čelu s Općinom Koška.

02/08/2019

U nedjelju i ponedjeljak (04. i 05. kolovoza) se u Đurđenovcu, u organizaciji NK Đurđenovac, odigrava tradicionalni memorijalni turnir povodom Dana domovinske zahvalnosti. Na turniru uz domaćina NK Đurđenovac sudjeluju momčadi NK Iskrica, Šaptinovci, NK Zagorac 1952, Beljevina i NK Sloga, Zdenci.

U nedjelju polufinalne susrete odigravaju:

16:00 sati – NK Iskrica – NK Zagorac 1952

18:00 sati – NK Đurđenovac – NK Sloga

U ponedjeljak u 16:00 sati se odigrava susret za treće mjesto, dok se u 18:00 sati odigrava finale turnira.

02/08/2019

19/07/2019

15/07/2019

U subotu je na Gradskom stadionu u Našicama odigrana prijateljska nogometna utakmica u sklopu obilježavanja 100. obljetnice NK NAŠK.

Našičanima je u goste došla druga ekipa zagrebačkog Dinama. Pred mnogobrojnim navijačima koji su došli bodriti NK NAŠK prvo poluvrijene se završilo rezultatom 1:1 što je ujedno bio i konačni rezultat.

Već u 9. minuti gosti dolaze u vodstvo pogotkom Ivana Božića iz slobodnog udarca. Slavlje zagrepčana nije bilu dugog vijeka pošto je u 16. minuti talentirani nogometaš NK NAŠK-a Mihael Tomić izjednačio rezultat. Rezultatom 1:1 je i završena ova prijateljska utakmica, a svi igrači NAŠK-a su dobili minutažu. Tako je trener – igrač Mario Barišić u drugom poluvremenu uveo i najmlađe domaće igrače, a predstavila su se i trojica stranaca koji su stigli na probu – kamerunac Jean Libong te dva brazilca Firmino Dos Anjos i Arthur Da Silva koji su sjajno iskoristili svoju minutažu.

Ukoliko niste gledali utakmicu to možete učiniti i sada na slijedećem video prilogu.

15/07/2019

Malonogonetni noćni turnir u Lili

Ove subote u Lili je u organizaciji NK Lila održan tradicionalni 13. malonogometni noćni turnir. Pokrovitelj turnira je bio Grad Našice, a u organizaciji je sudjelovao NK Lila, Mjesni odbor Lila te Udruga žena Lila.

Ove godine na turniru je sudjelovalo 13 ekipa, a nakon velikog broja utakmica u kasnim noćnim satima pobjednik turnira postala je ekipa Blesani koja je s 5:1 u finalu pobijedila ekipu ŠNK Beničanci. U utakmici za treće mjesto ekipa Metak u zavoju pobijedila je ekipu CB Caprice rezultatom 1:0.

Najbolji strijelac turnira je Mario Prevolšek sa 14 postignutih pogodaka, najbolji vratar Luka Hvizdak, a za najboljeg igrača turnira proglašen je Alen Fruk. Svi nagrađeni su iz pobjedničke ekipe Blesani. Ovaj turnir je uvijek i prilika za druženje mnogobrojnih mještana i gostiju uz glazbu i raznoliku gastronomsku ponudu.