16/08/2018

NK NAŠK u polufinalu kupa NS Našice

U srijedu, 15. kolovoza u Nizi je s početkom u 18,00 sati odigrana utakmica 3. kola Kupa Nogometnog središta Našice između ekipa NK OMLADINAC Niza i NK NAŠK.

Kup Nogometnog središta Našice

OMLADINAC Niza – NAŠK 0:2 (0:1)

Igralište: Grbavica

Niza

Gledatelja: 60

Strijelci: Mikola u 39 minuti 1:0, Slivečko u 82 minuti

NK OMLADINAC Niza: Barišić, Anđić, Jakovac, Mihić, Kuzminski, J.Garaj, Dundović, Kuzminski, Pranješ, M. Garaj, Misbrener

Pričuvni igrači koji su nastupili: Makaj, Stojaković, Galinec, Koški

Trener: Florijan Kuzminski

NK NAŠK: Mikšić, Tomić, Mikola, Živković, Galinec, Slivečko, Nikolić, Gašparić, Mađaš, Barišić Hećimović

Pričuvni igrači koji su nastupili: Mikičić, Butković, Šprem, Rukavina, Kasapović, Strakoš, Koprivčić

Trener: Marko Žigić

Od samog početka utakmice igrači NK NAŠK-a kontrolirali su posjed i tempo igre, a prvih 15 minuta obilježile su odlične obrane vratara Nize Barišića koji je obranio niz dobrih udaraca Mikole, Živkovića i Tomića. Do zgoditka se čekalo sve do 39. minute kad je Mikola probio lijevu stranu i prizemnim udarcem u desni kut matirao Barišića. Na poluvrijeme se otišlo vodstvom NAŠK-a.

Drugo poluvrijeme započelo je odličnom prilikom Slivečkog koji je izbačen u priliku 1 na 1 krasnom loptom Mikole, međutim udarac je opet obranio Barišić. Ekipa Omladinca bila je disciplinirana u obrani te vrebala svoju priliku iz kontre koje su rješavali stupovi obrane NAŠK-a Barišić i Hećimović. Drugi pogodak na utakmici čekali smo sve do 82. minute kada je Mikola upisao asistenciju, krasno je našao Slivečkog koji je mirno realizirao za 0:2. Taj rezultat ostao je sve do kraja utakmice iako su naškovci prijetili do zadnjeg zvižduka suca. Igrač utakmice je Matko Mikola koji je postigao pogodak za vodstvo i upisao asistenciju kod drugog pogotka.

Ovom pobjedom NK NAŠK se plasirao u polufinale Kupa NS Našice gdje igra protiv NK FEŠK. Domaćinstvo će odrediti Nogometno središte Našice jer se radi o dva nositelja koji su obje utakmice kupa dosad igrali u gostima.

Polufinale kupa na rasporedu je u srijedu 29. kolovoza, dok u međuvremenu NK NAŠK u subotu čeka generalka protiv NK Valpovke i prvo kolo MŽNL protiv NK Borca iz Kneževih Vinograda.

NK „NAŠK” započeo sezonu pobjedom u Kupu

Odigrana je utakmica 2. kola Kupa NS Našice između NK “Željeničara” iz Markovca Našičkog i NK “NAŠK”. Ova utakmica je prva natjecateljskog karaktera u sezoni 2018./2019. za NK „NAŠK” nakon dvije prijateljske sa NK “Belišćem” i NK “Đakovo – Croatia”.

NK “Željezničar” – NK “NAŠK” – 2:7

Trener Žigić nije mogao računati na Matu Grgića (ozljeda) i Tihomira Živkovića (čeka se odobrenje transfera od HNS-a), te je na teren izveo postavu:

Mikičić, Rukavina, Hećimović, Barišić (C), Galinec, Nikolić, Gašparić, Mađaš, Slivka, Mikola, Tomić. Na kupi su bili Mikšić, Butković, Šprem, Kasapović, Strakoš, Slivečko, Koprivčić.

Utakmicu je sudio Mario Bernić dok je delegat bio Zvonko Šarlija.

Utakmica je krenula dobro za naškovce, kontrola posjeda i nametanje ritma od samog početka utakmice donosi prednost za „NAŠK” već u 10 minuti akcijom Mikole.

Nakon toga naškovci kontroliraju igru i prijete prodorima Tomića i Mikole te udarcima van šesnaesterca Nikolića, Mađaša, Galineca i Slivke. Zatim u 39. minuti odličnim prodorom Mikole po lijevoj strani slijedi kvalitetan ubačaj i asistencija za zgoditak odlično raspoloženog Tomića. Na poluvrijeme se odlazi rezultatom 0:2.

Početak 2. poluvremena donosi izmjenu vratara NAŠK-a, u igru ulazi Mikšić mjesto Mikičića, te izlazi Rukavina kojeg mijenja Strakoš, a već u 47 minuti Mikola postiže svoj drugi zgoditak za rezultat 0:3. Rezultat na 0:4 u 58 minuti povisuje Gašparić nakon gužve u šesnaestercu odmjerenim udarcem u desni kut vratara Ivaneka. Brzim i rezolutnim pritiskom na obranu Željezničara odmah u 59. minuti igrači Naška dolaze do posjeda i Strakoš postiže svoj prvi pogodak na utakmici za 0:5.

U 61. minuti trener Žigić radi dvije izmjene, izlaze Mikola i Slivka, a u igru ulaze mlade nade NK „NAŠK”-a Butković i Šprem. U 66. minuti dugom loptom u priliku jedan na jedan sa vratarom Mikšićem dolazi Kubaša te smanjuje rezultat zgoditkom za Željezničar na 1:5. Odmah minutu kasnije u 67. minuti opet zabija Strakoš za 1:6. Trener Žigić pravi još 2 zamjene u 70. minuti te u igru uvodi Koprivčića i Kasapovića umjesto Nikolića i Mađaša. U 76. minuti na asistenciju Gašparića zgoditak postiže Galinec za 1:7. Konačan rezultat postavlja Kubaša u 81. minuti iz kaznenog udarca.

Ovom pobjedom NK „NAŠK” izborio je prolaz dalje u kup natjecanju Nogometnog središta Našice, te se u 3. kolu sastaje s NK “Omladinac” Niza u srijedu 15. 08. 2018.g. u Nizi s početkom u 18,00h.

06/08/2018

U Nizi odigran tradicionalni nogometni turnir „Miroslav Knežević - Bujdo”

Prošlog vikenda u Nizi je održan 10. Memorijalni turnir Miroslav Knežević – Bujdo u spomen na tragično stradalog dugogodišnjeg tajnika i igrača NK “Omladinac” Niza. Nastupile su tri ekipe koje su igrale svaka sa svakom na bodovanje. U prvoj utakmici NK „Omladinac” Niza pobijedio je NK „Šipovac” rezultatom 4:0.  U drugoj utakmici NK „Omladinac” Niza bio je bolji od NK „Martin” rezultatom 4:0. U posljednjoj utakmici Martin je pobijedio Šipovac 4:3.

Prvo mjesto je pripalo domaćoj ekipi Omladinca sa 6 bodova. Drugo Martinu sa tri boda, a treće Šipovcu koji je ostao bez bodova.

Prije početka turnira položeni su cvijeće i upaljene svijeće ispred spomen ploče pokojnom Bujdi. Nakon turnira uz dodjelu pehara nastavljeno je druženje svih sudionika turnira iz jelo i piće. Sljedeći turnir zakazan je za početak kolovoza iduće godine.

24/07/2018

Početak priprema NK "Motičina"

Dana 23.07.2018. godine u 18 sati održana je prozivka i trening prve ekipe NK Moticina.
Sve okupljene u ime odsutnog predsjednika pozdravili su članovi Uprave Ivan Radačić i Matko Stuparić poželjevši dečkima da se dobro pripreme, te kvalitetno odrade sezonu u kojoj ce cilj prvo mjesto kao i uvijek kada je nas klub u pitanju.

Trener Ivan Baričević upoznao je dečke s načinom rada i zadatcima koji su pred njima, a kapetan Petar Peršić dodao je da se nada da će suradnja uprave i igrača i nadalje biti dobra kao i do sada.
U ovom tjednu biti će odrađena 4 treninga i za vikend turnir u Zoljanu kada od 17 sati igramo protiv NK Seona.

23/07/2018

NK NAŠK - Završetak ljetnog kampa 2018.

Na igralištima podno matanovačke pruge od 16. do 21. srpnja održan je Ljetni kamp u organizaciji Nogometnog kluba NAŠK. Kamp je pohodilo preko 120 djece i mladih podijeljenih u 7 selekcija – juniori, kadeti, stariji pioniri, mlađi pioniri, početnici, prednatjecatelji i djevojčice. Trenažne aktivnosti vodili su i nadzirali sljedeći treneri: Zoran Kumrić, Valentin Baričević, Arsen Ivančić, Josip Pejaković, Milan Čačić, Stijepan Suk, Zoran Pastulović, Hrvoje Hećimović, Karlo Kanis i Marko Žigić. Za polaznike kampa su osigurane prigodne majice, a po završetku kampa priređen im je prigodni domjenak prije kojeg im je predsjednik kluba Ivan Keglević uručio diplome.

Posebno treba naglasiti da je po prvi puta u stogodišnjoj povijesti kluba oformljena selekcija djevojčica pri čemu je odaziv bio iznad svih očekivanja te je u planu nastavak organiziranog trenažnog procesa te ovisno o okolnostima i uključenje u službena natjecanja, a ovim putem pozivamo i sve ostale djevojčice koje bi se željele uključiti u rad da se slobodno prijave u tajništvu kluba.
S obzirom na marljiv rad polaznika i njihovih trenera te na vremenske prilike koje  su išle u prilog dobroj organizaciji kampa, možemo isti ocijeniti vrlo uspješnim, a ujedno nam je to i vrlo dobra podloga i temelj za daljnji rad u Školi nogometa, istaknuo je predsjednik kluba Ivan Keglević. Isto tako, dodao je, ulaganjem u Školu nogometa stvaraju se preduvjeti da nam u seniorskoj momčadi igraju igrači proizašli iz vlastitog pogona. Redovan rad svih selekcija nastavlja se idući tjedan.
Treba još dodati da je osim polaznika i trenera, kampu prisustvovao iznimno velik broj sportskih zaljubljenika, roditelja i rodbine igrača koji su svi mogli provesti vrijeme u predivnom i prirodnom ambijentu Gradskog stadiona u Našicama.

19/07/2018

Najava turnir Niza

18/07/2018

Tradicionalno u mjestu Lila, a u organizaciji NK Lila, 21. srpnja (subota)  s početkom u 18 sati biti će organiziran tradicionalni 12. malonogometni noćni turnir.

Lila - turnir

17/07/2018

Našk počeo s pripremama

Ambiciozan plan novog predsjednika !

Nogometaši Naška danas su počeli pripreme za novu sezonu Međužupanijske nogometne lige. Predsjednik kluba Ivan Keglević pozdravio je igrače, novog trenera Marka Žigića te članove Upravnog i Nadzornog odbora. U kratkom obraćanju istaknuo je želju da, u godini kada se slavi 100 obljetnica, klub ostvari rezultate kojima bi na što kvalitetniji način obilježio proslavu.

S tim u svezi u naš smo klub doveli Marina Pavlovića i Marija Banovića, igrače koji su prava pojačanja a ne tako davno bili su naši članovi. Vratili su nam se Dario Bilogrević i Luka Jurić a oporavio se Mato Grgić. Za sada se zna da su nas napustili David Knežević, Hrvoje Hendrih i Davor Svalina. U ponedjeljak krećemo s nogometnom akademijom, sve mlađe kategorije (osam) imaju svog trenera, formirali smo žensku ekipu koja će sudjelovati u natjecanju mlađih kategorija lige središta. Radimo na infrastrukturi (energetska obnova zgrade, uređenju starih svlačionica, u pripremi je projekt tribine( i sadržaja uz nju), uredit ćemo treći teren, radimo na poboljšanju glavnog terena uz niz aktivnosti koje ćemo rješavati u hodu – istaknuo je predsjednik.

Nogometaši Naška danas su počeli pripreme za novu sezonu Međužupanijske nogometne lige.

Treneru Marku Žigiću na raspolaganju je 24 igrača i to: Marijo Banović, Mario Barišić, Dario Bilogrević, Ivan Butković, Hrvoje Galinec, Josip Gašparić, Mato Grgić, Hrvoje Hečimović, Luka Jurić, Domagoj Koprivčić, Anto Kostreš, Matej Mađaš, Igor Marić, Robert Mikičić, Matko Mikola, Marin Pavlović, Tomislav Rukavina, Mateo Slivečko, Stjepan Slivka, Sven Strakoš, Matej Šprem, Mihael Tomić, Filip Kasapović i Lucije Škorić. Dolaskom vratara Marija Banovića na posudbu u Lilu ide Petar Mikšić koji će i dalje trenirati kod nas. Igračima se kratko obratio trener Žigić koji je iskazao zadovoljstvo povratkom u klub u kojem je niz godina bio aktivan igrač.

Prvu pripremnu utakmicu Našk će odigrat s Belišćem (28.7.), u koliko se nađe suparnik nije isključeno da se trening utakmica odigra i tjedan prije (22.7.). Ugovorena je utakmica s drugim treće ligašem Đakovom (4.8.), s pobjednikom Omladinac(V) – Željezničar igra se (8.8.) drugo kolo Kupa NS Našice. Tradicionalno Našk sudjeluje na memorijalnom turniru „Vlado Liivić“(11,8.) a dan kasnije (11.8.) je utakmica u Satnici Đakovačkoj. Pobjedom u kupu 15.kolovoza igra se utakmica trećeg kola. Tzv. „generalka“ je s Valpovokom u Našicama(15.8.).

11/07/2018

NK NAŠK organizira "LJETNI KAMP"

Nogometni klub NAŠK iz Našica organizira ljetni kamo koji će se održati u periodu od 16. 07. do 23. 07. 2018. godine. Ljetni kamp je besplatan, a svaki polaznik će dobiti prigodnu majicu te će po završetku kampa biti organiziran prigodan domjenak.

Nogometni klub NAŠK po prvi put osniva i žensku selekciju pa ovim putem pozivamo sve zainteresirane djevojčice da se prijave na kamp poslije kojega će sve one koje budu htjele moći nastaviti trenirati i natjecati se u ženskoj selekciji Nogometnog kluba NAŠK.