03/09/2018

Ovog vikenda u subotu 01.09.2018 na igralištu u Velimirovcu organizirana je proslava 70 godina od osnutka i aktivnog natjecanja Nk “Croatia” iz Velimirovca ( do 1990.g. nk”Radnik” ).
Proslavi su prisustvovali svih pet selekcija ( početnici, pioniri,juniori,seniori i veterani), članovi, bivši igrači,bivše uprave, simpatizeri i gosti.

Od gostiju prisutni su bili gradonačelnik Grada Našica Josip Miletić, dogradonačelnik Hrvoje Šimić, predsjednik Gradskog vijeća Krešimir Kašuba, dopredsjednik Gradskog vijeća Stijepan Pintarić, predsjednik NS Našice Ivica Valenčak te mnogi drugi uvaženi gosti i sponzori.

Predsjednik NK Croatia Tomislav Kurtanjek obratio se okupljenima, zahvalio igračima, članovima, simpatizerima, sponzorima i podijelio zahvalnice nakon odigrane revijalne utakmice između seniora i veterana, a prije podjele slavonskog čobanca svima prisutnima.

VEZANI TEKSTOVI
30/08/2018

NK NAŠK u Finalu Kupa NS Našice

Jučer je na Gradskom stadionu u Našicama odigrano Polufinale Kupa Nogometnog središta Našice između ekipa NK NAŠK i NK FEŠK. U vrlo zanimljivoj utakmici NK NAŠK je pobijedio s 2:1.

Polufinale Kupa Nogometnog središta Našice

NK NAŠK – NK FEŠK 2:1 (0:0)

Strijelci: Hećimović 0:1 (autogol) u 51. minuti, Tomić 1:1 u 61. minuti, Mikola 2:1 u 78 minuti

Prvo poluvrijeme

Drugo poluvrijeme

Ovom pobjedom NK NAŠK plasirao se u Finale Kupa NS Našice koje će se igrati u travnju 2019. godine.

Protivnik u finalu će biti ekipa NK Vihor iz Jelisavca koja je u drugoj polufinalnoj utakmici pobijedila NK Iskricu iz Šaptinovaca sa 7:0.

29/08/2018

Najava Polufinale Kupa NS Našice - NK NAŠK vs NK FEŠK - Prijenos uživo

Danas se na Gradskom stadionu u Našicama igra Polufinale Kupa Nogometnog središta Našice između ekipa NK NAŠK i NK FEŠK.

Utakmica počinje u 17:30 sati te se pozivaju svi ljubitelji nogometa da dođu na stadion.

Po prvi puta TV Našice će prenositi utakmicu uživo preko našeg Youtube kanala te će svi oni koji ne mogu doći na stadion moći pogledati ovaj zanimljivi sportski događaj.

26/08/2018

Nakon dugih i napornih priprema, naš član MŽNL Slavonije i Baranje NK NAŠK je u 1. prvenstvenom kolu ugostio NK Borac iz Kneževih Vinograda. Po lijepom vremenu i u ugodnom ambijentu utakmica je počela u vrlo visokom tempu, a čak se može reći da je visoki tempo u prvoj polovici prvog poluvremena nametnula ekipa NK Borca te u početku utakmice, nakon male nesigurnosti domaćih igrača, vratar NAŠK-a  Petar Mikšić brani izglednu šansu gostujućeg napadača.

Nogomet

Iako je u tom periodu Borac nametnuo svoj ritam, više nije stvorio niti jednu izglednu šansu, dok je nakon lijepe akcije NAŠK-a Mihael Tomić sam izašao pred gostujućeg vratara Malenicu koji izvrsnom reakcijom spašava vrata gostiju.

Kako se utakmica bližila kraju prvog poluvremena, tako je NAŠK  preuzimao inicijativu i u samoj završnici prvog poluvremena prvo Tomić, a zatim i Gašparić ne zabijaju pogodak iz više nego izgledne situacije. Na sreću gostiju, sudac označava kraj prvog poluvremena u jeku domaćeg pritiska.

U drugom poluvremenu je nastavljena neizvjesna utakmica u kojoj nitko nije mogao naslutiti konačan ishod. Ipak, u 56. minuti napadač domaćina Tihomir Živković potvrđuje svoju kvalitetu te lob udarcem dovodi domaćina u vodstvo. U tim trenucima na terenu je NAŠK imao više od igre i nakon jedne odlično primljene lopte Živkovića, isti ostavlja loptu Mikolu koji promašuje stopostotnu šansu.

Nogomet

I kad su svi već očekivali kraj, u pretposljednjoj minuti sudac Jugović dosuđuje igranje rukom Nikolića na tridesetak metara od vratiju Mikšića. Gosti u brzini i gužvi izvode prekid te nakon odbijene lopte Barat izbija pred vratara Mikšića i postiže pogodak za bod gostiju.  Do kraja još  gosti zbog isključena Prugovečkog ostaju s igračem manje, no nije više bilo vremena da NAŠK to materijalizira u rezultatskom smislu. Na kraju, budući da je promašio nekoliko uistinu izglednih prilika, NAŠK više može žaliti za izgubljena dva boda.

Nogomet

Nogomet

Nogomet

23/08/2018

Najava utakmice NK „NAŠK” - NK „Borac”

U subotu, 25. kolovoza s početkom u 17:30h NK „NAŠK“ Našice otvara prvenstvo Međužupanijske lige Slavonije i Baranje 2018./2019. domaćom utakmicom protiv NK „Borac“ iz Kneževih Vinograda.

Pripreme seniora krenule su 14. srpnja sa novim trenerom Markom Žigićem, zadržana je većina igračkog kadra iz prošle sezone uz nekoliko odličnih pojačanja, Branko Nikolić (Đakovo) koji je stigao iz HNK Đakovo – Croatia te Tihomir Živković (Osijek) koji dolazi iz KF Besa Pejë .

Branko Nikolić, vezni igrač velikog iskustva dugo je igrao na trećeligaškim terenima u dresu HNK Đakovo – Croatie. Veliki španer, na daleko poznat u nogometnim krugovima odigrao je puno dobrih utakmica i nazabijao se lijepih golova koji su bili od vitalne važnosti za bodovno stanje njegovog kluba.

U klub nam je stigao i napadač Tihomir Živković, rođen u Osijeku i nekadašnji reprezentativac Hrvatske U-17 i U-19. U karijeri je igrao za NK “Metalac” Osijek (2. HNL), HNK “Cibalia” Vinkovci (1. HNL), HNK “Slavonac” Stari Perkovci (2. HNL), FC Azal Pesakar (Azerbaijani Premuier League), FC Samutsongkram (Thai Premier League), OFK Petrovac (Montengerin First League), Kanbawza FC (Myanmar National League), Zwekapin United (Myanmar National League), Victory United (Maldives Dhivehi Premier League), te KF Besa Pejë. Živković je u karijeri bio prvi strijelac 2. HNL u sezoni 2005./2006., treći strijelac crnogorske prve lige u sezoni 2011./2012., a ujedno je i osvajač Myanmar National League Charity kupa sa FC Kanbawza 2014.g.

U pripremnom razdoblju nogometaši NAŠK-a odigrali su 8 utakmica, od toga dvije službene natjecateljske u Kupu Nogometnog središta Našice, pobjedama protiv NK „Željezničar“ Markovac Našički i NK „Omladinac“ Niza su se plasirali u polufinale, te osvojeno drugo mjesto na Memorijalnom turniru Vlado Liović u Osijeku.

Što nas čeka u novoj sezoni? Novi trener, novi stil igre i nekoliko pojačanja… Prije svega dosta novosti oko lige u kojoj se natječu seniori, MŽNL ove sezone broji 14 klubova, iduće godine slijedi reorganizacija 3. HNL i MŽNL tako da nam je cilj ove sezone biti u vrhu i ostvariti plasman u 3. HNL slijedeće sezone. Za to nam je prije svega potrebna podrška tribina, vas navijača! Dođite u što većem broju u subotu na NAŠK i podržite crveno – crne! Očekuje vas tombola i neke organizacijske novosti oko utakmice. Na poluvremenu utakmice će biti izvlačenje tombole, a na terenu će biti pokazne vježbe naših limača i selekcije djevojčica.

22/08/2018

Dječak koji je svoje prve nogometne korake napravio sa svojim vršnjacima na igralištu Nogometnog kluba „Lila“ iz Lile popularno zvanom Liva. U ranim danima je prepoznat kao talent koji svoje igračke sposobnosti i znanje počinje brusiti u školi nogometa Nogometnog kluba „NAŠK“ iz Našica. Nastupajući za istoimeni klub biva primijećen od strane čelnika novoosnovane nogometne akademije Krpan&Babić iz Osijeka u čije redove ubrzo i prelazi, te se zadržava kroz sve selekcije.

Da se radi o vrhunskom mladom igraču prepoznaje i selektor U14 reprezentacije HNS-a te ga uvrštava na popis reprezentativaca. Debitantski nastup u nacionalnoj vrsti ostvaruje 11. svibnja 2015. godine u prijateljskoj utakmici protiv vršnjaka iz Sjedinjenih Američkih Država, a svoj reprezentativni status zadržava kroz razne selekcije, nerijetko noseći i kapetansku traku.

S današnjim danom potpisao je za svoj novi klub, belgijski Royal Excel Mouscron.

Sretno Toni u novoj sredini!

20/08/2018

U Nizi odigran 5. Ljetni turnir mladeži u nogometu “Niza 2018.” u organizaciji Dječje športske akademije “Niza”. U dva dana (petak i subota) nastupilo više od 120 djece u kategorijama početnici U-10 i pioniri U-14.

Rezultati -pioniri U-14

Polufinale; DŠA Niza – NK FEŠK Feričanci 0:8

NK NAŠK Našice – NK Željezničar Markovac 4:0

Za 3. mjesto; DŠA Niza – NK Željezničar 1:0,

Za 1. mjesto; NK FEŠK – NK NAŠK 1:0

Rezultati – početnici U-10

Nastupilo šest ekipa u dvije skupine i igralo se na bod sistem, a time da su pobjednici skupina igrali za 1. mjesto, drugoplasirani za treće, a trećeplasirani za 5. mjesto na turniru.

Skupina “A”

Dša Niza – NK FEŠK 0:2, NK Šipovac – NK FEŠK 0:7, Dša Niza – NK Šipovac 4:0

Skupina “B”

NK Seljak Koška – NK Croatia Velimirovac 6.1, NK Željezničar Markovac – NK Croatia 6:0, NK Seljak – NK Željezničar 0:6.

Za 5. mjesto NK Croatia Velimirovac – NK Šipovac 3:0,
Za 3. mjesto DŠA Niza – NK Seljak Koška 3:1,
Za 1. mjesto NK FEŠK – NK Željezničar Markovac 1:1, nakon penala 5:4.

Nakon dodjele pehara svim ekipama, organizator se zahvalio svim ekipama na sudjelovanju, sponzorima na čelu sa Općinom Koška, svim volonterima akademije i svim posjetiteljima i najavio novi turnir slijedeće godine.

16/08/2018

NK NAŠK u polufinalu kupa NS Našice

U srijedu, 15. kolovoza u Nizi je s početkom u 18,00 sati odigrana utakmica 3. kola Kupa Nogometnog središta Našice između ekipa NK OMLADINAC Niza i NK NAŠK.

Kup Nogometnog središta Našice

OMLADINAC Niza – NAŠK 0:2 (0:1)

Igralište: Grbavica

Niza

Gledatelja: 60

Strijelci: Mikola u 39 minuti 1:0, Slivečko u 82 minuti

NK OMLADINAC Niza: Barišić, Anđić, Jakovac, Mihić, Kuzminski, J.Garaj, Dundović, Kuzminski, Pranješ, M. Garaj, Misbrener

Pričuvni igrači koji su nastupili: Makaj, Stojaković, Galinec, Koški

Trener: Florijan Kuzminski

NK NAŠK: Mikšić, Tomić, Mikola, Živković, Galinec, Slivečko, Nikolić, Gašparić, Mađaš, Barišić Hećimović

Pričuvni igrači koji su nastupili: Mikičić, Butković, Šprem, Rukavina, Kasapović, Strakoš, Koprivčić

Trener: Marko Žigić

Od samog početka utakmice igrači NK NAŠK-a kontrolirali su posjed i tempo igre, a prvih 15 minuta obilježile su odlične obrane vratara Nize Barišića koji je obranio niz dobrih udaraca Mikole, Živkovića i Tomića. Do zgoditka se čekalo sve do 39. minute kad je Mikola probio lijevu stranu i prizemnim udarcem u desni kut matirao Barišića. Na poluvrijeme se otišlo vodstvom NAŠK-a.

Drugo poluvrijeme započelo je odličnom prilikom Slivečkog koji je izbačen u priliku 1 na 1 krasnom loptom Mikole, međutim udarac je opet obranio Barišić. Ekipa Omladinca bila je disciplinirana u obrani te vrebala svoju priliku iz kontre koje su rješavali stupovi obrane NAŠK-a Barišić i Hećimović. Drugi pogodak na utakmici čekali smo sve do 82. minute kada je Mikola upisao asistenciju, krasno je našao Slivečkog koji je mirno realizirao za 0:2. Taj rezultat ostao je sve do kraja utakmice iako su naškovci prijetili do zadnjeg zvižduka suca. Igrač utakmice je Matko Mikola koji je postigao pogodak za vodstvo i upisao asistenciju kod drugog pogotka.

Ovom pobjedom NK NAŠK se plasirao u polufinale Kupa NS Našice gdje igra protiv NK FEŠK. Domaćinstvo će odrediti Nogometno središte Našice jer se radi o dva nositelja koji su obje utakmice kupa dosad igrali u gostima.

Polufinale kupa na rasporedu je u srijedu 29. kolovoza, dok u međuvremenu NK NAŠK u subotu čeka generalka protiv NK Valpovke i prvo kolo MŽNL protiv NK Borca iz Kneževih Vinograda.

NK „NAŠK” započeo sezonu pobjedom u Kupu

Odigrana je utakmica 2. kola Kupa NS Našice između NK “Željeničara” iz Markovca Našičkog i NK “NAŠK”. Ova utakmica je prva natjecateljskog karaktera u sezoni 2018./2019. za NK „NAŠK” nakon dvije prijateljske sa NK “Belišćem” i NK “Đakovo – Croatia”.

NK “Željezničar” – NK “NAŠK” – 2:7

Trener Žigić nije mogao računati na Matu Grgića (ozljeda) i Tihomira Živkovića (čeka se odobrenje transfera od HNS-a), te je na teren izveo postavu:

Mikičić, Rukavina, Hećimović, Barišić (C), Galinec, Nikolić, Gašparić, Mađaš, Slivka, Mikola, Tomić. Na kupi su bili Mikšić, Butković, Šprem, Kasapović, Strakoš, Slivečko, Koprivčić.

Utakmicu je sudio Mario Bernić dok je delegat bio Zvonko Šarlija.

Utakmica je krenula dobro za naškovce, kontrola posjeda i nametanje ritma od samog početka utakmice donosi prednost za „NAŠK” već u 10 minuti akcijom Mikole.

Nakon toga naškovci kontroliraju igru i prijete prodorima Tomića i Mikole te udarcima van šesnaesterca Nikolića, Mađaša, Galineca i Slivke. Zatim u 39. minuti odličnim prodorom Mikole po lijevoj strani slijedi kvalitetan ubačaj i asistencija za zgoditak odlično raspoloženog Tomića. Na poluvrijeme se odlazi rezultatom 0:2.

Početak 2. poluvremena donosi izmjenu vratara NAŠK-a, u igru ulazi Mikšić mjesto Mikičića, te izlazi Rukavina kojeg mijenja Strakoš, a već u 47 minuti Mikola postiže svoj drugi zgoditak za rezultat 0:3. Rezultat na 0:4 u 58 minuti povisuje Gašparić nakon gužve u šesnaestercu odmjerenim udarcem u desni kut vratara Ivaneka. Brzim i rezolutnim pritiskom na obranu Željezničara odmah u 59. minuti igrači Naška dolaze do posjeda i Strakoš postiže svoj prvi pogodak na utakmici za 0:5.

U 61. minuti trener Žigić radi dvije izmjene, izlaze Mikola i Slivka, a u igru ulaze mlade nade NK „NAŠK”-a Butković i Šprem. U 66. minuti dugom loptom u priliku jedan na jedan sa vratarom Mikšićem dolazi Kubaša te smanjuje rezultat zgoditkom za Željezničar na 1:5. Odmah minutu kasnije u 67. minuti opet zabija Strakoš za 1:6. Trener Žigić pravi još 2 zamjene u 70. minuti te u igru uvodi Koprivčića i Kasapovića umjesto Nikolića i Mađaša. U 76. minuti na asistenciju Gašparića zgoditak postiže Galinec za 1:7. Konačan rezultat postavlja Kubaša u 81. minuti iz kaznenog udarca.

Ovom pobjedom NK „NAŠK” izborio je prolaz dalje u kup natjecanju Nogometnog središta Našice, te se u 3. kolu sastaje s NK “Omladinac” Niza u srijedu 15. 08. 2018.g. u Nizi s početkom u 18,00h.

06/08/2018

U Nizi odigran tradicionalni nogometni turnir „Miroslav Knežević - Bujdo”

Prošlog vikenda u Nizi je održan 10. Memorijalni turnir Miroslav Knežević – Bujdo u spomen na tragično stradalog dugogodišnjeg tajnika i igrača NK “Omladinac” Niza. Nastupile su tri ekipe koje su igrale svaka sa svakom na bodovanje. U prvoj utakmici NK „Omladinac” Niza pobijedio je NK „Šipovac” rezultatom 4:0.  U drugoj utakmici NK „Omladinac” Niza bio je bolji od NK „Martin” rezultatom 4:0. U posljednjoj utakmici Martin je pobijedio Šipovac 4:3.

Prvo mjesto je pripalo domaćoj ekipi Omladinca sa 6 bodova. Drugo Martinu sa tri boda, a treće Šipovcu koji je ostao bez bodova.

Prije početka turnira položeni su cvijeće i upaljene svijeće ispred spomen ploče pokojnom Bujdi. Nakon turnira uz dodjelu pehara nastavljeno je druženje svih sudionika turnira iz jelo i piće. Sljedeći turnir zakazan je za početak kolovoza iduće godine.