Warning: sprintf() [function.sprintf]: Too few arguments in /home/photobyh/public_html/nasice.com/libraries/joomla/methods.php on line 342
Lozinke koje ste unijeli ne podudaraju se. Molimo unesite željnu lozinku u polje za lozinku i potvrdite vaš unos ponovnim unošenjem u polje za potvrdu lozinke.
E-mail adrese koje ste unijeli ne podudaraju se. Unesite svoju e-mail adresu u polje e-mail adresa i potvrdite vaš unos u polje e-mail potvrde.

bon2014aaa

Članci

BAKL (proljeće 2013) BROD OLD STARS NOVI PRVAK LIGE

BAKL 2013

Košarkaši Brod old starsa novi su prvaci Brodske amaterske košarkaške lige (BAKL). Oni su tako naslijedili: Tipi TV, Geodetske usluge Agotić i Velebit Cezar koji su do sada osvajali naslov prvaka lige. Brod old stars je u finalu u odličnoj utakmici s 80:75 svladao vrlo dobri Stupnik Medex koji se pokazao kao dostojan protivnik. Obje ekipe nastupile su u svojim najjačim sastavima, dok je sama utakmica kvalitetom bila na razini „A“-2 lige. Premda je Brod old stars s tricama Pezera i Kovačevića poveo sa 6:1 cijela prva četvrtina pripala je Stupnik Medexu koji je stalno bio u vodstvu. U 7. minuti košem Ćorića Stupljani su imali velikih +10 za 20:10 što je bila njihova najveća prednost na utakmici da bi do kraja prve četvrtine veterani napravili 19:2 i smanjili razliku na 22:19. U drugoj četvrtini je Brod old stars kojeg je s klupe vodio Dubravko Matačić (zamijenio kažnjenog Franju Jozića) odigrao odlično te ju dobio s 34:17 što im je na poluvremenu donijelo velikih 53:39. Ključne su u završnici drugog perioda bile 3 uzastopne trice Darka Pezera koji je samo u prvom poluvremenu ubacio 6 trica te je postigao 22 koša. Drugo poluvrijeme bolje otvara Stupnik Medex koji je malo po malo smanjivao razliku, a u 28. minuti košem Brezića došli su do poravnanja za 58:58, da bi ipak 3. četvrtina završila s minimalnih 62:61 u korist Bord old starsa. Odličan je kod ekipe Darka Krištije u obrani bio Branislav Ćorić koji je imao preko 10 skokova te nekoliko blokada i u pravom je smislu zatvorio reket te se odlično nosio s protivničkim centrima: Grgurevim, Sulićem i Dugandžićem. Neizvjesno se igralo u posljednjoj četvrtini sve do 3 minute prije kraja kada se Brod old stars malo odvojio na 75:68, međutim, Stupljani se nisu predavali te su 1,30 do kraja došli na -4 (71:75). Imao je Stupnik Medex kod tog rezultata i napad, ali je onda Davor Bešter presjekao napad i osvojio važnu loptu iz koje su njegovi suigrači poentirali. Tako je Brod old stars došao do zaslužene pobjede u utakmici u kojoj je presudilo veće iskustvo puno starijih igrača koji nastupaju za tzv. „Starce“. U pobjedničkoj ekipi prednjačila su 3 bivša prvoligaška igrača: Darko Pezer s 27 (6 trica), Domagoj Norac s 23 i Igor Kovačević s 19 koševa, dok su kod Stupljana najučinkovitiji bili: Tony Teskera s 25, Branislav Ćorić sa 14 i Davorin Rupčić s 11 poena. Košarkašima Nine Hebrang pripalo je 3. mjesto te su oni zadovoljni sa sezonom premda su uz malo sreće i oni mogli igrati finalnu utakmicu, dok je 4. mjesto osvojio Trgo invest. Liga je za sve 4 najbolje osigurala pehare, a za igrače Stupnik Medexa i Nine Hebranga medalje, dok su svi igrači Brod old starsa dobili prstenje s ugraviranim znakom BAKL lige. Nagrađeni su i najbolji pojedinci. Tako je Domagoj Norac (Brod old stras) najbolji u izvođenju slobodnih bacanja, dok Marko Karlović (Đuro Đaković II) ima najbolji postotak ubačaja za 2. Darko Pezer iz Brod old starsa najbolje gađa trice u cijeloj sezoni što je dokazao i u finalu, dok je njegov suigrač Domagoj Norac s prosjekom od 26,37 najučinkovitiji strijelac lige. Pobjednička ekipa Brod old stars je u cijeloj ligi postigla najviše koševa, dok je trofej za fair – play pripao Auto stop Pizzeriji Angello. Za potez sezone nagrađen je Davorin Rupčić (Stupnik Medex) koji je u polufinalu tricom sa zvukom sirene svojoj ekipi protiv Nine Hebrang osigurao finalni susret. Izabran je najbolji igrač finalne utakmice, a to je Tony Teskera (Stupnik Medex) koji je uz 25 koševa imao nekoliko super atraktivnih zakucavanja s kojima je cijelu dvoranu podigao na noge. U Brodskoj amaterskoj košarkaškoj ligi uslijedit će ljetni odmor sve do studenog ove godine kada bi trebala početi nova 5. sezona ove vrlo popularne lige među bivšim košarkašima Slavonskog Broda i šire okolice.